Biblioteka Formy działalności Rys historyczny Godziny pracy

Biblioteka zajmuje cztery pomieszczenia na parterze szkoły w miejscu ogólnodostępnym:

•    największe pomieszczenie zajmuje czytelnia połączona z Centrum Multimedialnym wyposażonym w 10 stanowisk komputerowych z pełnym dostępem do Internetu,
•    dwa kolejne pomieszczenia służą do przechowywania zbiorów,

•    sala obsługi bezpośredniej czytelnika, oraz miejsce  do opracowywania rzeczowego materiałów – znajduje się tam również ogólnodostępny komputer.

Księgozbiór:

Do dyspozycji korzystających pozostaje ponad 25000 woluminów:

• lektury obowiązkowe i uzupełniające,
  • literatura beletrystyczna,
  • poezja (antologie polskie i światowe, poeci polscy i obcy),
  • dramat polski i światowy,
  • literatura popularna i naukowa,
  • bogaty zbiór wydawnictw słownikowych i encyklopedycznych w księgozbiorze podręcznym,
  • wydawnictwa albumowe,
  • czasopisma dla młodzieży,
  • informatory o kierunkach studiów,  publikacje z preorientacji zawodowej,
  • publikacje naukowe naszych nauczycieli,
  • nowy dział REGIONALIA, gromadzący wszelkie publikacje związane z regionem,
  • aktualne przepisy prawne regulujące pracę szkoły, dokumenty oświatowe i samorządowe, Statut szkoły, Wewnątrzszkolny system oceniania, Program Wychowawczy

W dziale z literaturą popularno-naukową zastosowano wolny dostęp do półek, w związku z tym poszczególne działy zostały dodatkowo opisane na regałach.

Czytelnia dysponuje znacznym zbiorem pozycji z księgozbioru podręcznego. Są tu również czasopisma dla młodzieży.

Biblioteka posiada bogaty zbiór informatorów ds. preorientacji edukacyjnej i zawodowej.

Ze względu na obszerność księgozbioru prace związane z utworzeniem elektronicznej bazy danych zajmą kilka lat.