Wydarzenia Rok Jubileuszowy O nas Wymiana z Celle Wymiana z Ingolstadt Ale dlaczego niemiecki??? Über unsere Schule... Wymagania edukacyjne

Warum Deutsch?

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości dla realizacji wielu życiowych planów. 

Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności, przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

Biznes: Możliwość porozumiewania się z partnerami z krajów niemieckojęzycznych w ich języku prowadzi do lepszych relacji biznesowych, a tym samym stwarza większe szanse na efektywną komunikację i – w rezultacie – na sukces.

Międzynarodowa kariera : Znajomość niemieckiego zwiększa szanse na zdobycie pracy w niemieckich firmach w Polsce i za granicą. Pracodawcy, posiadający szeroką sieć międzynarodowych kontaktów, chętnie zatrudniają osoby z dobrą znajomością niemieckiego.

Nauka i badania: Wśród języków ważnych dla nauki niemiecki zajmuje drugie miejsce. Niemcy są na trzecim miejscu na świecie pod względem wkładu w naukę i rozwój. Przyznają też stypendia badawcze naukowcom z innych krajów.

Przyjemność z obcowania z literaturą, muzyką, sztuką i filozofią: Niemiecki to język Goethego, Kafki, Mozarta, Bacha i Beethovena. Czytanie i/lub słuchanie ich dzieł w oryginale daje zdecydowanie większą satysfakcję i korzyści.

Podróże: Znajomość języka niemieckiego daje szansę zdobycia bogatszych i głębszych wrażeń z podróży nie tylko po krajach niemieckojęzycznych, lecz także po innych krajach europejskich, zwłaszcza Europy Wschodniej.

Komunikacja: Rozwój mediów oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych wymusza wielojęzyczną komunikację. Istnieje

cały szereg ważnych stron internetowych w języku niemieckim. W dziedzinie rocznej produkcji nowości książkowych Niemcy zajmują piąte miejsce wśród 87 krajów, za Wielką Brytanią, USA, Chinami i Rosją. Znajomość niemieckiego umożliwia zatem szeroki dostęp do informacji.

Studia i praca w Niemczech: Niemcy przyznają bardzo wiele rozmaitych stypendiów na studia w Niemczech. Młodzi obcokrajowcy mają możliwość uzyskania specjalnej wizy umożliwiającej pracę w wakacje, a dla niektórych zawodów istnieją specjalne przepisy, pozwalające uzyskać zezwolenie na pracę.

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
    ul. Mickiewicza 14
    62-500 Konin
    woj. wielkopolskie
  • Tel: 0 63 242 87 82

    poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć