Wydarzenia Rok Jubileuszowy O nas Wymiana z Celle Wymiana z Ingolstadt Ale dlaczego niemiecki??? Über unsere Schule... Wymagania edukacyjne

Nauczyciele języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie

mgr Lilia Bąkowska - Rybak

mgr Marzena Grzybowska (przewodnicząca zespołu)

mgr Małgorzata Pawłowska

mgr Grzegorz Szopa

mgr Tomasz Wierzbowski (urlop)

Tradycja nauczania języka niemieckiego w I LO

Nasze liceum ma wieloletnią tradycję nauczania języków obcych, a w  szczególności języka niemieckiego. Rokrocznie organizujemy projekty, konkursy, imprezy i wymiany międzynarodowe, które mają za zadanie zachęcać naszych uczniów do doskonalenia znajomości języka niemieckiego oraz poszerzania wiedzy z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych.

Naszym znakiem rozpoznawczym są wieloletnie wymiany międzyszkolne z partnerami z Celle (Dolna Saksonia) oraz Ingolstadt (Bawaria).

W przyszłym roku szkolnym świętować będziemy dwudziestopięciolecie istnienia w naszej szkole wymiany polsko-niemieckiej z Celle. Jest to obecnie jedna z najstarszych wymian w naszym kraju.

Od wielu już lat w grudniu przygotowujemy wycieczki przedmiotowe do Berlina, podczas których przedstawiamy uczniom bożonarodzeniowe tradycje w Niemczech. Na przełomie marca i kwietnia organizujemy natomiast wyjazd do Drezna oraz Szwajcarii Saksońskiej.

W trosce o naszych uczniów staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom, proponując im coraz to nowsze możliwości rozwijania zainteresowań i talentów.

Zajęcia dodatkowe

Wszyscy uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego. Proponujemy m. in. fakultety, konsultacje dla maturzystów, zajęcia wyrównawcze.