Aktualności Nauczyciele Klasa patronacka Zajęcia dodatkowe Wymagania edukacyjne

JĘZYK ANGIELSKI

 • WHO'S THE BEST? 2018 - wyniki!

  Wewnątrzszkolny konkurs z języka angielskiego „WHO’S THE BEST? 2018” rozstrzygnięty!

  I miejsce zajęła drużyna z klasy 2e w składzie: Kaja Przybysz, Radosław Kiełducki, Piotr Łaciński
  II miejsce zajęła drużyna z klasy 2f w składzie: Paulina Pawłowska, Krystian Dziedzic, Szymon Toniński
  III miejsce zajęła drużyna z klasy 2d w składzie: Barbara Duchniewska, Bartosz Czajkowski, Krystian Waszak.
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich wyżej wymienionych uczniów zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w hali sportowej.

  21.06.2018 07:07 | więcej »
 • Autonomia ucznia w nauczaniu języków obcych...

  We wtorek 8 maja, podczas gdy nasi absolwenci zmagali się z arkuszem maturalnym z języka angielskiego, ich nauczycielki postanowiły wzbogacić swoją wiedzę uczestnicząc w międzynarodowej konferencji organizowanej w PWSZ w Koninie pt: “Autonomia ucznia w nauczaniu języków obcych - nauczanie sprawności i podsystemów językowych”. Była to wyjątkowa okazja, żeby wysłuchać wykładów dwóch znamienitych pań profesor - Hanny Komorowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego i Leni Dam z University College w Kopenhadze, metodyków, autorek niezliczonych publikacji dotyczących nauczania języków obcych i autonomii w nauczaniu. Nasze anglistki wzięły również udział w  interesujących warsztatach metodycznych na temat rozwijania umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów. W konferencji uczestniczyły: E. Bugaj, M. Starczewska-Staszak, A. Salzman i A. Borowiak, która występowała również jako prelegentka. Panie, pełne nowych pomysłów i zapału wracają do pracy po przerwie majowej!


   
  10.05.2018 21:44 | więcej »
 • Jakie kompetencje powinien mieć współczesny tłumacz?

  17 kwietnia 2018 r. trzynastoosobowa grupa klasy IC wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. ,,Kompetencje Współczesnego Tłumacza’’, zorganizowanym przez PWSZ Konin.  Dyskusję prowadziło sześciu prelegentów zajmujących się na co dzień tłumaczeniami z zakresu wielu dziedzin. Prowadzący opowiedzieli na czym polega praca tłumacza, jakie są rodzaje tłumaczeń oraz czego oczekuje się od tłumaczy z punktu widzenia pracodawcy. Prelegenci podzielili się również kilkoma interesującymi anegdotami z życia tłumacza. Przytoczone przykłady pokazały, że ten niedoceniany zawód jest bardzo wymagający i odgrywa ważną rolę w wielu wydarzeniach. Ten panel z pewnością pomoże Licealistom podjąć decyzję o dalszej edukacji.

  24.04.2018 07:35 | więcej »
 • Drzwi otwarte na Wydziale Filologicznym w PWSZ
   

  We wtorek 10 kwietnia grupa 25 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pań E. Bugaj i A. Salzman, wzięła udział w warsztatach i wykładach organizowanych przez PWSZ w Koninie w ramach Drzwi Otwartych na Wydziale Filologicznym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat dlaczego warto uczyć się języków obcych i studiować filologię, a także jak skutecznie przygotować się do egzaminu maturalnego z języka obcego. Część uczniów, przygotowująca się do matury z języka angielskiego i niemieckiego, zdecydowała się praktycznie sprawdzić swoje umiejętności w trakcie próbnego egzaminu ustnego natomiast pozostali miłośnicy języków obcych uczestniczyli w warsztatach tłumaczeniowo-literackich oraz w wykładzie interaktywnym pt. „Zawód tłumacza - fakty i mity”. Wizyta na Wydziale Filologicznym w PWSZ z całą pewnością pozwoliła naszym uczniom odkryć nowe możliwości, jakie stwarza studiowanie języków obcych.

  19.04.2018 19:45 | więcej »
 • Dlaczego warto studiować za granicą?

  FILM GALERIA Praktyczne podejście do nauczania, praca metodą projektu, nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi firmami, bezpłatna nauka, dostęp do nowoczesnych technologii wszechstronny rozwój, studia w języku angielskim, świetna infrastruktura, podróżowanie po całym świecie oraz poznawanie ludzi z różnych krajów to tylko niektóre zalety studiowania na Uniwersytecie Południowej Danii, przedstawione w trakcie wykładu promującego studia w Danii, który odbył się w środę 20 grudnia w auli szkolnej. Spotkanie poprowadziła mieszkanka Konina, Martyna Waliszewska, studentka kierunku rozwój produktu i innowacja na Wydziale Inżynierii w Odense. Zainteresowani uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają studia za granicą i jakie są wymagania rekrutacyjne, a także co wyróżnia SDU czyli Southern Denmark University i dlaczego warto studiować w Danii. Mamy nadzieję, że to inspirujące spotkanie pomoże naszym uczniom w podejmowaniu odważnych decyzji dotyczących własnej przyszłości.


  29.12.2017 16:27 | więcej »
 • Dzień Filologii w PWSZ Konin

  Fascynaci języków obcych z I LO uczestniczyli 5 grudnia w Dniu Filologii w PWSZ Konin. Powitał nas Rektor prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak i organizatorka wydarzenia dr Ewa Urbaniak – Rybicka. Uczniowie I LO wzięli udział w konkursie tłumaczeniowym (Katarzyna Ligocka i Oliwier Piekarski – j. angielski) oraz konkursie recytatorskim (Jakub Krukowski - j. angielski i Anna Nowak – j. niemiecki). W programie dnia były również niezwykle rozwijające spotkania: wykład “Rozważania o języku“, prof. dr hab. Romana Lewickiego oraz warsztaty tłumaczeniowe: “Translating E. Dickinson’s poetry” - prof. dr hab.Agnieszki Salskej. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Dziekan Wydziału Filologicznego dr Anna Stolarczyk-Gembiak.

   
  07.12.2017 08:40 | więcej »
 • „Nauczanie dwujęzyczne w …”

  Czym jest nauczanie dwujęzyczne? Jak długa jest jego historia? Jak powinna wyglądać typowa lekcja dwujęzyczna? O tym i nie tylko można było się dowiedzieć podczas referatu pt. „Nauczanie dwujęzyczne w Polsce” zaprezentowanego przez doktorantkę Agnieszkę Borowiak podczas  III Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pod hasłem „Zbliżenia”, ujętej w triadzie  językoznawstwo-translatoryka-literaturoznawstwo, zorganizowanej przez Wydział Filologii PWSZ w Koninie pod patronatem Jego Magnificencji prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Podczas wystąpienia byli obecni pracownicy znamienitych polskich uniwersytetów, doktoranci, reprezentanci władz samorządowych, dyrektorzy oraz nauczyciele.


   
  04.12.2017 19:37 | więcej »
 • Jak radzić sobie z lękiem językowym?

  Skuteczne strategie uczenia się to tematyka wykładów, jakie  odbyły się 29.11.2017 r. w auli naszej szkoły dla uczniów klas I oraz III. Wykłady zostały przeprowadzone przez dr Joannę Chojnacką-Gärtner, pracownika naukowego Wydziału Filologicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Uczniowie  klas III mieli możliwość dowiedzieć się, czym jest lęk językowy, czym jest spowodowany, jaki wpływ może wywrzeć na nas w codziennych sytuacjach oraz jak należy sobie z nim radzić. Natomiast uczniowie klas I poznali strategie uczenia się słownictwa. Dowiedzieli się również, które ze strategii są nieskuteczne. Wykłady zostały zorganizowane w ramach Patronatu językowego oraz naukowego, jakim I LO zostało otoczone przez PWSZ w Koninie.


   
  04.12.2017 07:06 | więcej »
 • Kolejny krok do nauczania dwujęzycznego w I LO!

  W dniu 18 listopada 5 anglistek  z I LO wzięło udział w 10-godzinnym szkoleniu nt. oceniania egzaminu z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Umiejętność oceny egzaminu ustnego i pisemnego na tym poziomie to główne kompetencje, jakie można zdobyć na takim szkoleniu organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Dzięki tej wiedzy już wkrótce uczniowie naszej szkoły będą mogli skorzystać z przygotowania do tego jakże wymagającego egzaminu z języka angielskiego, gdzie znajomość języka określa się na poziomie C1. Otwieramy dla Was kolejne drzwi!

   
  20.11.2017 07:58 | więcej »
 • Who's the best? - wyniki!
  Wewnątrzszkolny konkurs z języka angielskiego „WHO’S THE BEST? 2017” rozstrzygnięty!
  I miejsce zajęła drużyna z klasy 2d w składzie: Weronika Jaśniewska, Daria Ławniczak, Olga Witulska
  II miejsce zajęła drużyna z klasy 2f w składzie: Wiktoria Rychter, Paulina Darul, Agata Szmagaj
  III miejsce zajęła drużyna z klasy 2a w składzie: Michalina Broniszewska, Martyna Kwiecień, Roksana Mirkiewicz
   
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
  Wszystkich wyżej wymienionych uczniów zapraszamy na rozdanie nagród, które  odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w auli szkolnej.
  21.06.2017 09:29 | więcej »
 • Dwujęzyczność z punktu widzenia naukowego
  W dniach 29-31 maja 2017 r. odbyła się międzynarodowa konferencja CONTACTS & CONTRASTS 2017 zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie, Wydział Filologii. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego była profesor Barbara Lewandowska-Tomaszczyk. W konferencji wzięło udział grono wybitnych specjalistów m.inn.: Professor Lucile Desblache (Roehampton University, London), Professor David Katan (University of Salento – Lecce), Professor Hubert Orłowski (Polska Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu), Professor Mirosław Pawlak (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Adam Mickiewicz University in Kalisz), Professor David Pichaske (Southwest Minnesota State University, Marshall, MN), Professor Eliza Pieciul-Karmińska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Professor Hanna Pułaczewska (Uniwersytet Szczeciński). Podczas tej konferencji nauczyciel naszej szkoły – p. Agnieszka Borowiak przedstawiła prezentację zatytułowaną: ”Why CLIL?”  W najbliższym czasie planowana jest publikacja pokonferencyjnego tomu, w którym ukażą się artykuły będące kontynuacją tematów prezentowanych podczas tej konferencji.
   
  05.06.2017 08:04 | więcej »
 • "O kolokacjach, czyli dlaczego słowa lubią chodzić parami" - wykład na Wydziale Anglistki
  23 maja grupa uczniów klas drugich (2d, 2f) udała się do Poznania na wykład otwarty pt."O kolokacjach, czyli dlaczego słowa lubią chodzić parami" prowadzony przez dr Aleksandrę Jankowską, który miał miejsce na Wydziale Anglistyki UAM. Godzinna rozmowa o zawiłościach języka polskiego i angielskiego dała wgląd w to, czym na co dzień zajmują się studenci filologii angielskiej podczas zajęć, a ponadto pokazała jak fascynująca może być dbałość o urodę języka zarówno ojczystego jak i obcego. Spotkanie było na pewno jedną z wielu okazji jakie daje I Liceum Ogólnokształcące do poszerzania horyzontów myślowych i dbałości o rozwój własny.
  26.05.2017 09:49 | więcej »
 • A może kariera aktorska?
  GALERIA 7 kwietnia 2017 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Przeglądu Przedstawień Anglojęzycznych „Mini Globe” zorganizowany przez CV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie (patronat: Oxford University Press, Białołęcki Ośrodek Kultury, CAMPORT). Do finału konkursu zakwalifikowało się 10 szkół z całej Polski - w tym nasza szkoła. ILO było reprezentowane przez grupę następujących uczniów: Jakub łoś (kl. 2a), Jakub Matusiak (kl. 2a), Rafał Andrzejewski (kl. 2d), Weronika Natywo (kl. 2d), Daria Ławniczak (kl. 2d), Adam Hak (kl. 2d), Natalia Michalak (kl. 3a), Sara Szukalska (kl. 2d), Szymon Tama (kl. 2a). Jury przyznało  nagrody dla zespołów oraz nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów. Natalia Michalak otrzymała drugą nagrodę za najlepszą kreację damską.  Nagrody dla najlepszych aktorów zostały ufundowane przez CAMPORT - organizatora profesjonalnych obozów teatralnych. Wszystkim gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów na deskach teatralnych!
  12.04.2017 07:44 | więcej »
 • ”The History of England – part 1” w I LO!
  Jaka jest najważniejsza data w historii Anglii? Kto zbudował Stonehenge? Jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII?  Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźli uczniowie I Liceum podczas anglojęzycznego przedstawienia pt. ”The History of England – part 1” (Historia Anglii – część pierwsza), którzy w poniedziałek 16 stycznia mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu w auli szkolnej.  Udział w przedstawieniu przybliżył prawie 160 uczniom I Liceum Ogólnokształcącego historię Anglii poprzez ukazanie najważniejszych wydarzeń od czasów Rzymian aż po czasy królowej Elżbiety I w bardzo zabawny i interaktywny sposób. Z naszego zaproszenia skorzystało również 70 uczniów konińskich gimnazjów, gościliśmy między innymi uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz  Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunami.  Członkowie międzynarodowej obsady wędrownego teatru The Bear Educational Theatre, czyli Hiszpan, Czech i Polka stworzyli na naszej scenie brawurowy, dowcipny i niezapomniany spektakl, zaskoczyli wszystkich widzów tym, jak przystępnie i ciekawie można przedstawić dość trudne i złożone tematy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za entuzjastyczne przyjęcie przedstawienia.  Już teraz zachęcamy wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego do udziału w  kolejnej części  spektaklu, który odbędzie się w drugim semestrze.
  19.01.2017 21:00 | więcej »
 • Dlaczego ten tydzień był ważny?
  MEDIA www.lm.pl I LO gościło dwie wolontariuszki: Hane z Kanady i Janine z Chin przez dokładnie cały tydzień. Prowadzone w szkole warsztaty językowo-kulturowe spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów zarówno liceum, jak i goszczących u nas uczniów Gimnazjum 1, Gimnazjum 5 i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego. Ale co wolontariuszki z AIESEC robiły po godzinach obowiązkowych zajęć w szkole? Hane i Janine pozostawały pod opieką uczniów I LO: Mateusza Sobieraja (3d) i Bartka Czajkowskiego (1d). Jakie znaczenie miał ten tydzień dla naszych opiekunów? Czy warto było zostać “host family” dla dziewczyn z Toronto i z Pekinu? “Oczywiście, że tak”- odpowiada Bartek. “To jedyna w swoim rodzaju przygoda życia trwająca cały długi, a zarazem bardzo krótki tydzień. To niepowtarzalne chwile spotkania z kulturą dalekiego wschodu. Janine, z którą rozmawialiśmy wyłącznie w języku angielskim przybliżyła nam kulturę swojego kraju, opowiadała o zwyczajach, skutecznie nauczyła nas kilku podstawowych chińskich słów. Ja i moja rodzina mieliśmy również okazję skosztować chińskiej kolacji, która okazała się całkiem smaczna.” Mateusz dodaje “To było bardzo kształcące doświadczenie. Możliwość ćwiczenia języka angielskiego w życiu codziennym była dobrym treningiem przed maturą ustną. Mieszkanie z “native speaker’em” pozwoliło mi zwiększyć mój wachlarz słownictwa. A opowieści o krajach oddalonych o tysiące kilometrów były niesamowite.” Już za rok kolejna edycja projektu. Do zobaczenia!
  23.01.2017 17:31 | więcej »
 • Podpisanie porozumienia w sprawie opieki naukowej i językowej
  W dniu 16 stycznia 2017 r. prof. dr hab. Mirosław Pawlak - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz mgr Elżbieta Świder - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie  podpisali porozumienie, na mocy którego uczniowie naszego liceum, otoczeni opieką językową przez PWSZ Konin, będą mogli w dalszym ciągu brać udział w organizowanych przez pracowników naukowych i studentów filologii wydarzeniach tj. wykładach, warsztatach czy konkursach językowych.  Tego typu współpraca została zapoczątkowana w roku 2015. Niewątpliwie jej nowym elementem jest fakt, że PWSZ w Koninie, Wydział Filologii, otoczy opieką naukową nauczycieli I LO głównie w zakresie merytorycznego przygotowania do nauczania dwujęzycznego. W ramach tej współpracy nauczyciele I LO będą mieli możliwość brania udziału w spotkaniach naukowych, korzystania z konsultacji metodyków Wydziału Filologii, a także uczestniczenia w wypracowanej wspólnie ofercie intensywnych szkoleń dotyczących  m.in. metod i form pracy stosowanych w nauczaniu dwujęzycznym. Obie strony są otwarte na nowe działania mające na celu podniesienie jakości kształcenia.
  18.01.2017 19:29 | więcej »
 • Nice to meet you, Poland!
  GALERIA Współpraca I LO w Koninie z międzynarodową organizacją studencką AIESEC po raz kolejny zaowocowała udziałem naszej szkoły w projekcie “World Talks”.  W rezultacie, przez tydzień gościmy dwie urocze studentki: Hane z Kanady i Zheningjing z Chin. Wolontariuszki prowadzą lekcje w języku angielskim dla uczniów I LO, w czasie których spotkają się z grupą ok. 480 uczniów liceum i ok. 50 uczniów zaproszonych gimnazjów. Czego możemy się dowiedzieć w czasie tych lekcji? Hane wyjaśnia znaczenie “dual citizenship” mówiąc o swoim życiu Kanadyjki o koreańskim pochodzeniu. Uświadamia nam, jak ogromny obszar zajmuje Kanada mówiąc o …różnorodności w kuchni kanadyjskiej. Domyślaliśmy się, że naleśniki z syropem klonowym to nie jest jedyne danie mieszkańców tego kraju. A co słychać w Chinach?  Zheningjing obrazuje nam co oznacza “zatłoczona stacja metra”, pokazując zdjęcia z pekińskiego metra. Czekamy na więcej...MEDIA
  18.01.2017 16:48 | więcej »
 • Wolontariuszki z Kanady i Chin w I LO!
  Jaki jest ideał kobiecego piękna w Chinach? A czy może wiesz, który superbohater powstał w Kanadzie? W dniach od 9.01.17 do 13.01.17 w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Koninie kolejny raz przeprowadzone zostaną warsztaty ze studentami z innych krajów organizowane przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Tym razem gościć będziemy Hane z Kanady i Zheningjing z Chin. Zapraszamy spragnionych wiedzy gimnazjalistów i uczniów I LO na wyjątkowe spotkania z wolontariuszami przez cały tydzień, a w szczególności 12 stycznia 2017 na godzinę 9:00 do auli szkolnej. Co można zyskać poprzez aktywny udział w warsztatach? Możesz poznać  inne kultury,  przełamać bariery językowe i wyzbyć się stereotypów. Zapytaj o harmonogram spotkań swoją anglistkę lub opiekunki projektu: A. Salzman, E. Jagiełło-Karpińską i M. Siwińską-Wyrwa. 
  06.01.2017 07:24 | więcej »
 • The Bear Theatre w I Liceum
  Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w anglojęzycznym przedstawieniu, które odbędzie się w naszej szkole 16 stycznia 2017 r. Po raz kolejny w naszych murach zagości The Bear Educational Theatre, międzynarodowy teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Propozycja na ten rok szkolny to spektakl  „The History of England – Part 1” , który w zabawny sposób przybliży uczniom najważniejsze wydarzenia z historii Anglii. Zgłoszenia do 25 listopada przyjmują nauczyciele języka angielskiego. Cena za osobę wynosi 14 zł.
   
  10.11.2016 08:23 | więcej »
 • Uniwersytet Południowej Danii czeka na nowych studentów!
  Praktyczne podejście do nauczania, nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi firmami, bezpłatna nauka, praca metodą projektu, wszechstronny rozwój, studia w języku angielskim, podróże po całym świecie, poznawanie ludzi z różnych krajów to tylko niektóre zalety studiowania na Uniwersytecie Południowej Danii, jednym z 50 najlepszych młodych uniwersytetów na świecie, przedstawione w trakcie wykładu promującego studia w Danii, który odbył się w środę 19 października w auli szkolnej. Wykład poprowadziła mieszkanka Konina, Martyna Waliszewska, studentka kierunku rozwój produktu i innowacja na Wydziale Inżynierii w Odense. Zainteresowani uczniowie klas maturalnych mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają studia za granicą i jakie są wymagania rekrutacyjne, a także co wyróżnia SDU czyli Southern Denmark University i dlaczego warto studiować w Danii. Link do filmu promocyjnego SDUGALERIA
   
  20.10.2016 17:24 | więcej »
 • V OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD SZKOLNYCH PRZEDSTAWIEŃ ANGLOJĘZYCZNYCH „MiniGlobe”

  Chcesz zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, a ponadto mówisz dobrze po angielsku? Idealnie trafiłeś! 28 października o godz. 14.20 w sali 015 odbędzie się zebranie osób chętnych do zagrania w spektaklu „Snow White and the Seven Dwarfs”. To nie jest zwykłe przedstawienie. Jest to magiczna, anglojęzyczna przygoda z teatrem. Biorąc udział w tym wydarzeniu masz szansę pokazać się na dużej scenie. TAK! Na dużej scenie w samej stolicy Polski. Myślisz, że jest to niemożliwe? Nic bardziej mylnego, zeszłoroczna grupa zaprezentowała się fenomenalnie, przywożąc ze sobą do Konina wyróżnienie za najlepszą kreację aktorską i nowe doświadczenia. Teraz też może się udać! Nie zwlekaj! Dziel się swoim talentem i zaangażowaniem. 28 października czekamy właśnie na Ciebie!

  Opiekunowie konkursu: p. Agnieszka Borowiak, p. Renata Bielińska. Lider zespołu uczniowskiego: Natalia Michalak. Organizator konkursu: Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie. Patronat honorowy: Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie,  Oxford University Press. MiniGlobe REGULAMIN-2017.doc

  20.10.2016 16:46 | więcej »
 • Jesteś zainteresowany studiowaniem za granicą?

  Chcesz poznawać ludzi z całego świata, podróżować, rozwijać się, inwestować w siebie? A może interesujesz się duńską kulturą? Przyjdź na wykład i poznaj Uniwersytet Południowej Danii! Jeden z 50 najlepszych młodych uniwersytetów czeka właśnie na Ciebie! Wykład dla zainteresowanych uczniów klas trzecich odbędzie się w środę 19 października o godzinie 12.40  w auli szkolnej. Poprowadzi go mieszkanka Konina, Martyna Waliszewska, która studiuje na kierunku rozwój produktu i innowacja na Wydziale Inżynierii w Odense.  Chętni proszeni są o zgłoszenie się do wychowawców lub do nauczycieli języka angielskiego do wtorku 18 październikaFilm promocyjny! 
   

  20.10.2016 16:48 | więcej »
 • Ruszają zapisy na WARSZTATY JĘZYKOWE w LONDYNIE!

  Jak zawsze proponujemy wyjazd w czerwcu, a dokładnie od 5 do 11 czerwca 2017Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do p. E. Jagiełło-Karpińskiej (s.216) i p. K. Szkudelskiej (s.135) w celu otrzymania szczegółowych informacji (karta zgłoszenia). Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 października 2016. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś! Zobacz w jaki sposób poznawaliśmy historię, kulturę i zwyczaje angielskie i szlifowaliśmy język Shakespeare'a  w zeszłym roku....

   
  20.10.2016 16:48 | więcej »
 • WHO'S THE BEST? 2016 RESULTS
  Wewnątrzszkolny konkurs z języka angielskiego „WHO’S THE BEST? 2016” rozstrzygnięty: 
  I miejsce zajęła drużyna z klasy 2f w składzie: Aleksander Ratajczyk, Wiktor Galant.
  II miejsce zajęła drużyna z klasy 2a w składzie: Nikola Chwacińska, Sylwia Zabłocka, Dominik Żuk
  III miejsce zajęła drużyna z klasy 2d w składzie: Andżelika Andrychowska, Karolina Białajczuk, Zuzanna Szczęsna
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich wyżej wymienionych uczniów zapraszamy na rozdanie nagród, które  odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w auli szkolnej. Organizatorki konkursu: E. Jagiełło-Karpińska, K. Szkudelska.
  20.10.2016 16:49 | więcej »
 • "Criminal masterminds of America" - kolejny wykład dla klasy patronackiej PWSZ
  20 maja ILO gościło p. Agnieszkę Maćkowiak, studentkę 3. roku filologii angielskiej - absolwentkę naszej szkoły oraz panią mgr Bożenę Miastkowską z PWSZ w Koninie. W ramach projektu klasa patronacka uczniowie klasy 2g wzięli udział w wykładzie pt. Criminal Masterminds of America - How does crime impact society? Był to kolejny wykład dzięki któremu uczniowie mieli możliwość lepszego poznania kultury amerykańskiej. Temat wykładu był dla grupy z początku dość intrygującyu, a jak się później okazało niezwykle interesujący! Podczas wykładu grupa poznała historię trzech najbardziej znanych przestępców w historii Ameryki według p. A. Maćkowiak, ich biografie, umiejętności dzięki którym potrafili skutecznie manipulować grupą ludzi, charakteryzujące ich cechy, czyny oraz wpływ ich działań na społeczeństwo. Jak twierdzą uczniowie, takie niestandardowe lekcje dotyczące kultury amerykańskiej są niezwykle inspirujące dla osób na naszym profilu. Po prezentacji każdy z nas mógł zadać pytanie, na które uzyskał wyczerpującą odpowiedź. Uczniowie jak i nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z możliwością integracji i współpracy. (autor: Jakub Sucharski kl. 2g)
  20.10.2016 16:49 | więcej »
 • JESTEŚMY W OGÓLNOPOLSKIM FINALE KONKURSU POKAŻ NAM JĘZYK
  Mikołaj Frątczak z kl. 3h, jako jedyny uczeń z Konina, został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału konkursu "Pokaż nam język" z języka angielskiego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe. 14 kwietnia16 25 finalistów z Polski przyjechało na dwa dni do Torunia, by w pierwszej części napisać test obejmujący pytania sprawdzające znajomość języka i kultury krajów anglojęzycznych i sformułować pisemną wypowiedź z zakresu tematycznego tegorocznej edycji konkursu, a następnie (kolejnego dnia) wziąć udział w debacie moderowanej. Nauczycielem Mikołaja jest p. M. Siwińska-Wyrwa a opiekunką konkursu w I LO - p. E. Jagiełło-Karpińska. Gratulujemy Mikołajowi wytrwałości i talentu! Dziękujemy!
  20.10.2016 16:49 | więcej »
 • Miniglobe – nagrody rozdane
  8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 106 w Warszawie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Głównym patronem konkursu było wydawnictwo Oxford University Press. W finale wzięło udział 10 szkół z całej Polski. Umiejętności językowe, grę aktorską, dekoracje, stroje ocenianie były przez profesjonalne jury w skład którego wchodzili m.in. aktorzy tworzący campy TEATRALNE ART/TE. Nasza szkoła była reprezentowana przez grupę uczniów klasy IIa: Natalia Michalak, Krystian Maciejewski, Adrianna Jabłońska, Maria Janikowska oraz Sebastian Michalak (oprawa muzyczna). Przyznano trzy nagrody dla grup teatralnych, jedną główną nagrodę oraz wyróżnienie za kreację aktorską. Natalia Michalak otrzymała wyróżnienie za wspaniałą grę aktorską. Gratulacje dla całego zespołu. Opiekun: Agnieszka Borowiak
  20.10.2016 16:49 | więcej »
 • Klasa patronacka
  13-go stycznia br. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisały porozuminie o współpracy. Głównym założeniem wspólnych działań jest opieka nad Klasą patronacką w zakresie języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Jednym z celów patronatu jest umożliwienie uczniom Klasy patronackiej pogłębienia zainteresowań dotyczących filologii angielskiej poprzez korzystanie z oferty naukowo-dydaktycznej PWSZ w Koninie. 
  Uroczyste podpisanie porozumienia przez Rektora prof. zw. dr hab. Mirosława Pawlaka i Panią Dyrektor, mgr Jolantę Fabisiak zapoczątkowało współpracę pomiędzy uczelnią i szkołą. W tym czasie uczniowie Klasy patronackiej zapoznali się z ofertą edukacyjną PWSZ a następnie uczestniczyli w wykładzie dr Marka Derenowskiego rozważając temat pochodzenia stereotypów. W drugiej połowie stycznia uczniowie zapoznają się bliżej z kulturą i tradycją Szkocji - tym razem spotykamy się w murach I LO. 
  Za zaangażowanie i przychylność serdecznie dziękują Wszystkim obecnym na spotkaniu i wykładzie inicjatorki tego przedsięwzięcia, M. Siwińska-Wyrwa i E. Jagiełło-Karpińska. GALERIA
  20.10.2016 16:50 | więcej »
 • Chcesz sprawdzić się przed konkursem z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego?
  Tutaj znajdziesz materiał przygotowany przez p. Małgorzatę Starczewską-Staszak. Uwaga! Pytania mogą być wyzwaniem ale w końcu chcesz być najlepszy/-a z języka angielskiego ;)

  LIGA_ANGIELSKA.pdf
  LIGA_ANGIELSKA_final.pdf
   
  20.10.2016 16:50 | więcej »

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć