• Adwent rozpoczyna rok liturgiczny i przygotowuje do Świąt Bożego Narodzenia. Przeżywając ten czas najpierw nasze myśli kierujemy na Stare Przymierze i pierwszy adwent, który rozpoczął się po grzechu pierworodnym i zakończył się przyjściem na świat Jezusa Chrystusa w stajni betlejemskiej. Dziś kierujemy nasze myśli również w przyszłość, kiedy to na końcu czasu powtórnie przyjdzie Mesjasz jako Pan i Sędzia świata.

29.11.2017 08:32 | więcej »
  • Hasło tegorocznej XXVIII Olimpiady to:
    Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka.

etap szkolny – przeprowadzony będzie w dniu 29 listopada 2017 r.
    Literatura na stronie olimpiady do pobrania:

Zapisy u katechetów smiley

25.10.2017 11:13 | więcej »
  • Zapraszamy uczniów I LO w Koninie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

25.10.2017 12:19 | więcej »
  • I Liceum Ogólnokształcące w Koninie podpisało porozumienie i wspiera akcję:

,,ZBIERAM I WSPIERAM,,

Zbiórka dotyczy zużytych baterii, akumulatorków, płyt CD, DVD, VCD. Dochód z ich utylizacji zostanie przeznaczony na budowę domów i przedszkola dla filipińskiej ludności poszkodowanej przez tajfun. Jest to akcja ogólnopolska. ZAANGAŻUJMY RODZINĘ ZNAJOMYCH. Utylizując odpady pomagamy światu i ludziom. Więcej informacji na temat akcji na stronie: zbieramto.pl

Przez dwa miesiące zebraliśmy w akcji ZBIERAM I WSPIERAM 70 kg zużytych baterii i 15 kg płyt. To pierwszy Nasz wkład w budowę domów dla ofiar tajfunu na Filipinach .
    W sali 156 czekają opróżnione pojemniki - mamy nadzieję, że zapełnią się równie szybko. Dziękujemy w imieniu filopińczyków i zapraszamy do dalszej zbiórki odpadów. Pozdrawiamy.
    24.08.2017 11:59 | więcej »
  • TECHNO PUŁAPKI

Lech Dokowicz – producent i operator filmowy. Ojciec pięciorga dzieci, obecnie związany ze środowiskiem Frondy i dawnego Ozonu.

W latach 1986-88 pracował jako oświetleniowiec w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. W 1988 założył i do 1990 prowadził grupę teatralną Anton-Fingerle-Zentrum w Monachium. W latach 1991-94 był asystentem Chrisa Karpa, szwajcarskiego operatora filmowego. Od 1995 pracuje jako niezależny producent oraz operator filmowy. Produkował dla niemal wszystkich niemieckich stacji telewizyjnych: ARD, ZDF, PRO 7, BR, SAT 1, VIVA. Filmy dokumentalne, reportaże, seriale TV, (Wahre Wunder, Bully Hitparade, Comedy Factory, Sprechstunde bei dr. Frankenstein…). W 1999-2001 Chefoperator Media AG. Od 2001 produkcja filmów dokumentalnych dla polskiej telewizji Polsat a od 2006 produkcja i realizacja filmów dla TVP1 oraz TVP2.

Jako operator i producent filmowy współtworzył niemiecką scenę techno. Porzucił działalność po tym, jak – według jego relacji – odkrył związki elity środowiska z praktykami okultystycznymi i satanistycznymi oraz ich podświadomym propagowaniem wśród uczestników imprez.

Z Leszkiem Dokowiczem – rozmawia Magdalena Mrówczyńska.

13.11.2017 12:27 | więcej »
  • Spod jakiego jesteś znaku?
    Niejednokrotnie nawet ludzie wierzący szukają odpowiedzi, najczęściej pociechy na nurtujące ich pytania nie w Bogu i w zdrowym rozsądku, lecz w horoskopach i u wróżek. Osoby te są zniewolone przez przesądy. Podejmując jakąś decyzję, sprawdzają najpierw horoskop na dany dzień lub układają karty Tarota. Zawierając nową znajomość pytają: "spod jakiego jesteś znaku?".
    13.11.2017 12:27 | więcej »
  • Celem zmian nie jest ułatwienie uzyskania orzeczenia nieważności małżeństwa, ale przyspieszenie prowadzenia procesów kościelnych o nieważność małżeństwa. Papież Franciszek poprzez te dokumenty niczego nie zmienia w nauczaniu Kościoła o małżeństwie, nie wprowadza „kościelnych rozwodów”, a tylko ze względów duszpasterskich upraszcza niektóre procedury – powiedział ks. dr hab. Janusz Gręźlikowski, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej i kierownik katedry historii prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.
    13.11.2017 12:28 | więcej »
  • "Wybierajcie więc życie,
    abyście żyli wy i wasze potomstwo."
    (Pwt 30, 19)

13.11.2017 12:28 | więcej »