Aktualności Czytania na każdy dzień Spacer po Rzymie z I LO Dawna Jerozolima Sakramenty Osobiste poznanie Boga Linkownia Sobory Kościoła Katolickiego Katechizm Kościoła Katolickiego Kodeks Prawa Kanonicznego Pobieralnia Szuflada Katedra PSO - Religia

Aktualności

 • Miłosierdzie Boże
  Miłosierną miłość Boga do człowieka poznajemy tylko dzięki Objawieniu. To Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. Siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.

  09.04.2018 11:50 | więcej »
 • ,,Zbieram i Wspieram,,
  I Liceum Ogólnokształcące w Koninie podpisało porozumienie i wspiera akcję:
   
  ,,ZBIERAM I WSPIERAM,,

  Zbiórka dotyczy zużytych baterii, akumulatorków, płyt CD, DVD, VCD. Dochód z ich utylizacji zostanie przeznaczony na budowę domów i przedszkola dla filipińskiej ludności poszkodowanej przez tajfun. Jest to akcja ogólnopolska. ZAANGAŻUJMY RODZINĘ ZNAJOMYCH. Utylizując odpady pomagamy światu i ludziom. Więcej informacji na temat akcji na stronie: zbieramto.pl
   
  Przez dwa miesiące zebraliśmy w akcji ZBIERAM I WSPIERAM 70 kg zużytych baterii i 15 kg płyt. To pierwszy Nasz wkład w budowę domów dla ofiar tajfunu na Filipinach .
  W sali 156 czekają opróżnione pojemniki - mamy nadzieję, że zapełnią się równie szybko. Dziękujemy w imieniu filopińczyków i zapraszamy do dalszej zbiórki odpadów. Pozdrawiamy.
  24.08.2017 11:59 | więcej »
 • Leszek Dokowicz o świecie muzyki techno

  TECHNO PUŁAPKI

  Lech Dokowicz – producent i operator filmowy. Ojciec pięciorga dzieci, obecnie związany ze środowiskiem Frondy i dawnego Ozonu.

  W latach 1986-88 pracował jako oświetleniowiec w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. W 1988 założył i do 1990 prowadził grupę teatralną Anton-Fingerle-Zentrum w Monachium. W latach 1991-94 był asystentem Chrisa Karpa, szwajcarskiego operatora filmowego. Od 1995 pracuje jako niezależny producent oraz operator filmowy. Produkował dla niemal wszystkich niemieckich stacji telewizyjnych: ARD, ZDF, PRO 7, BR, SAT 1, VIVA. Filmy dokumentalne, reportaże, seriale TV, (Wahre Wunder, Bully Hitparade, Comedy Factory, Sprechstunde bei dr. Frankenstein…). W 1999-2001 Chefoperator Media AG. Od 2001 produkcja filmów dokumentalnych dla polskiej telewizji Polsat a od 2006 produkcja i realizacja filmów dla TVP1 oraz TVP2.

  Jako operator i producent filmowy współtworzył niemiecką scenę techno. Porzucił działalność po tym, jak – według jego relacji – odkrył związki elity środowiska z praktykami okultystycznymi i satanistycznymi oraz ich podświadomym propagowaniem wśród uczestników imprez.

  Z Leszkiem Dokowiczem – rozmawia Magdalena Mrówczyńska.

  13.11.2017 12:27 | więcej »
 • Przesądy i horoskopy
  Spod jakiego jesteś znaku?
  Niejednokrotnie nawet ludzie wierzący szukają odpowiedzi, najczęściej pociechy na nurtujące ich pytania nie w Bogu i w zdrowym rozsądku, lecz w horoskopach i u wróżek. Osoby te są zniewolone przez przesądy. Podejmując jakąś decyzję, sprawdzają najpierw horoskop na dany dzień lub układają karty Tarota. Zawierając nową znajomość pytają: "spod jakiego jesteś znaku?".
  13.11.2017 12:27 | więcej »
 • Papież Franciszek niczego nie zmienia w nauczaniu Kościoła o małżeństwie
  Celem zmian nie jest ułatwienie uzyskania orzeczenia nieważności małżeństwa, ale przyspieszenie prowadzenia procesów kościelnych o nieważność małżeństwa. Papież Franciszek poprzez te dokumenty niczego nie zmienia w nauczaniu Kościoła o małżeństwie, nie wprowadza „kościelnych rozwodów”, a tylko ze względów duszpasterskich upraszcza niektóre procedury – powiedział ks. dr hab. Janusz Gręźlikowski, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej i kierownik katedry historii prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.
  13.11.2017 12:28 | więcej »
 • Pigułka "Po" informacje Pro-Life przeczytaj i podaj dalej

  "Wybierajcie więc życie,
  abyście żyli wy i wasze potomstwo."
  (Pwt 30, 19)

  13.11.2017 12:28 | więcej »
liczba odwiedzin: 1549589

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć