Aktualności Matura 2018 Podręczniki Nauczyciele Do pobrania

• Do drugiego etapu XVIII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk zakwalifikowali się z naszej szkoły:

Klasy pierwsze:

8. Jakub Pluciński, 2e
    9. Marta Kowalska, 2d
    10. Julia Matusiak, 2f.

Kolejne eliminacje odbędą się 9 grudnia (sobota) o godzinie 10.00 w III LO w Koninie.
    Gratulujemy i trzymamy kciuki!
    01.12.2017 14:58 | więcej »
  • Dzień/Godzina lekcyjna

Rodzaj zajęć

Poniedziałek - 8

Iwona Szczerbakowska

Wtorek - 7

Renata Pietrzak

Wtorek - 8

Agnieszka Rogowska

Agnieszka Rogowska

Krzysztof Szefliński

Wioletta Orligóra

Czwartek - 1

Fakultet dla maturzystów- poziom rozszerzony

Krzysztof Szefliński

Piątek - 7

Konsultacje – klasy I

Iwona Szczerbakowska

30.10.2017 18:00 | więcej »
  • Kacper Łukomski z klasy I e otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2017.

Gratulujemy!
    10.05.2017 20:36 | więcej »
  • 7 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole etap finałowy XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez granic.

W konkursie brały udział klasy 1e i 1f. Zawody miały niespotykaną formę, gdyż startowały w nich całe klasy. Zadania były zróżnicowane pod względem stopnia trudności i tematyki, więc każdy uczeń w klasie mógł się czymś wykazać. Jedno z zadań podane było w językach obcych i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie. Konkurs odbył się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.
    13.03.2017 08:46 | więcej »
  • 15.02.2017 r. odbył się etap wstępny XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez granic.
    W konkursie brała udział klasa 1f pod opieką p. Iwony Szczerbakowskiej oraz klasa 1e pod opieką p. Krzysztofa Szeflińskiego i p. Wioletty Orligóry.

Etap finałowy konkursu odbywa się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata - w tym roku odbędzie się 7 marca 2017 r.

Uczniowie w grupach rozwiązują  13 zadań w tym pierwsze zadanie podawane jest w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim).

19.02.2017 11:25 | więcej »

• Do etapu okręgowego XVII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk zakwalifikowali się:

Klasy pierwsze:
    1. Barbara Duchniewska, 1d
    2. Wiktor Poznański, 1e

Klasy drugie:
    1. Michał Loch, 2f
    2. Aleksandra Pieniecka, 2d
    3. Dawid Lewandowski, 2f

Kolejne eliminacje odbędą się 25 lutego (sobota) o godzinie 10.00 w III LO w Koninie.
    Gratulujemy i trzymamy kciuki!
    08.12.2016 14:21 | więcej »
  • 8 kwietnia 2016 r. już po raz XVII odbył się Maraton Matematyczny w I LO w Turku. Jak co roku nasza szkoła brała w nim udział. Reprezentację stanowili uczniowie klas trzecich: Robert Dudek, Asia Janiak, Kamil Janiak i Tomek Nowaczewski, którzy cały piątek zmagali się z matematyką w licealnej auli.
    12.04.2016 13:53 | więcej »
  • GALERIA 1 kwietnia uczniowie klas III F i III G pod opieką p. Krzysztofa Szeflińskiego i p. Piotra Piekarczyka zupełnie na poważnie odwiedzili Politechnikę Poznańską. Dzięki uprzejmości dziekana Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji oraz p. dr. Marka Michalskiego otworzyły się przed nimi drzwi laboratoriów, z których na co dzień korzystają studenci.
    Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. jak działają łącza światłowodowe, lasery, czy też w laboratorium multimediów poznać tajniki tworzenia filmów 3D. W niektórych laboratoriach odbywały się równocześnie zajęcia ze studentami, więc nasi uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak studenci. Z kolei w innym laboratorium brali udział w zajęciach z programowania w języku C++. Niektórzy przy tej okazji napisali pierwszy w swoim życiu program komputerowy.
    W drugiej części przygody z Politechniką zwiedzono pozostałe wydziały uczelni, nowoczesną Bibliotekę Techniczną i Centrum Wykładowe. Na zakończenie wszyscy udali się na obiad na stołówkę studencką:)
    01.04.2016 20:54 | więcej »

• Zwykły wtorek a takie emocje! Lekcja matematyki w języku angielskim! Prof. Wioletta Orligóra przygotowała lekcję "Quadratic equation" dla klasy 2c. Uczniowie świetnie poradzili sobie zarówno z równaniami jak i ....z językiem angielskim. Lekcja zostałała zorganizowana jako element projektu "Uczący się nauczyciele - wykształcony uczeń", który przygotowuje kadrę I LO do pracy w klasie dwujęzycznej.
    27.10.2015 11:58 | więcej »

Wymagania z matematyki:

klasa 1: