Aktualności Matura 2018 Podręczniki Nauczyciele Do pobrania
  • Wyniki Kangura Matematycznego
    Mateusz Maciaszek z klasy I f otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018.

Gratulujemy!
    28.05.2018 15:40 | więcej »
  • I LO na Politechnice Poznańskiej
    GALERIA 19 kwietnia uczniowie klas 1f, 2d, 2e i 3e pod opieką p. Agnieszki Gantzke-Parus i p. Krzysztofa Szeflińskiego udali się na Drzwi Otwarte na Politechnikę Poznańską. Wszyscy uczestnicy zapoznali się z ofertą poszczególnych wydziałów uczelni, brali udział w ciekawych wykładach i warsztatach. Otworzyły się przed nimi drzwi laboratoriów, z których na co dzień korzystają studenci. Mieli okazję zbudować i zaprogramować roboty, usiąść za sterami symulatora lotów, czy też wywołać wysokie napięcie i burzę w laboratorium. Na zakończenie wysłuchali wykładu pt. "Jak polubić matematykę (i przy okazji zdać maturę)" oraz obejrzeli pokaz "Fiza rządzi, fiza radzi, fiza nigdy Cię nie zdradzi".
    24.04.2018 06:45 | więcej »
  • Matematyka bez Granic
    27.02.2018 odbył się finał XXIX Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic. Etap finałowy konkursu odbywa się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata. W konkursie wzięły udział klasy 1e i 1f pod opieką p. Agnieszki Rogowskiej.
    Uczniowie, pracując w grupach, rozwiązywali 13 zadań w tym pierwsze zadanie podane było w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim).
    28.02.2018 08:29 | więcej »
  • SUPERMATEMATYK

Do trzeciego etapu XVIII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk zakwalifikowali się z naszej szkoły:

Klasy pierwsze:
    1. Martyna Dankowska, 1d
    2. Sara Stodulska, 1e
    3. Justyna Pozorska, 1e
    4. Jakub Krukowski, 1d.

Kolejne eliminacje odbędą się 3 marca (sobota).
    Gratulujemy i trzymamy kciuki!
    20.12.2017 22:03 | więcej »
  • Dzień/Godzina lekcyjna

Rodzaj zajęć

Poniedziałek - 8

Iwona Szczerbakowska

Wtorek - 7

Renata Pietrzak

Wtorek - 8

Agnieszka Rogowska

Agnieszka Rogowska

Krzysztof Szefliński

Wioletta Orligóra

Czwartek - 1

Fakultet dla maturzystów- poziom rozszerzony

Krzysztof Szefliński

Piątek - 7

Konsultacje – klasy I

Iwona Szczerbakowska

30.10.2017 18:00 | więcej »
  • Wyniki Kangura Matematycznego
    Kacper Łukomski z klasy I e otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2017.

Gratulujemy!
    10.05.2017 20:36 | więcej »
  • Matematyka bez granic - finał
    7 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole etap finałowy XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez granic.

W konkursie brały udział klasy 1e i 1f. Zawody miały niespotykaną formę, gdyż startowały w nich całe klasy. Zadania były zróżnicowane pod względem stopnia trudności i tematyki, więc każdy uczeń w klasie mógł się czymś wykazać. Jedno z zadań podane było w językach obcych i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie. Konkurs odbył się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.
    13.03.2017 08:46 | więcej »
  • SUPERMATEMATYK

Do etapu okręgowego XVII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk zakwalifikowali się:

Klasy pierwsze:
    1. Barbara Duchniewska, 1d
    2. Wiktor Poznański, 1e

Klasy drugie:
    1. Michał Loch, 2f
    2. Aleksandra Pieniecka, 2d
    3. Dawid Lewandowski, 2f

Kolejne eliminacje odbędą się 25 lutego (sobota) o godzinie 10.00 w III LO w Koninie.
    Gratulujemy i trzymamy kciuki!
    08.12.2016 14:21 | więcej »
  • Maraton Matematyczny
    8 kwietnia 2016 r. już po raz XVII odbył się Maraton Matematyczny w I LO w Turku. Jak co roku nasza szkoła brała w nim udział. Reprezentację stanowili uczniowie klas trzecich: Robert Dudek, Asia Janiak, Kamil Janiak i Tomek Nowaczewski, którzy cały piątek zmagali się z matematyką w licealnej auli.
    12.04.2016 13:53 | więcej »
  • Matematyka po angielsku w I LO

Zwykły wtorek a takie emocje! Lekcja matematyki w języku angielskim! Prof. Wioletta Orligóra przygotowała lekcję "Quadratic equation" dla klasy 2c. Uczniowie świetnie poradzili sobie zarówno z równaniami jak i ....z językiem angielskim. Lekcja zostałała zorganizowana jako element projektu "Uczący się nauczyciele - wykształcony uczeń", który przygotowuje kadrę I LO do pracy w klasie dwujęzycznej.
    27.10.2015 11:58 | więcej »

Wymagania z matematyki:

klasa 1: