Aktualności Po lekcjach Nauczyciele

FIZYKA

 • Uczniowie na Otwartych Drzwiach na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Eksperymentatorium-Manufaktura.

  Uczniowie klasy Id biologiczno- chemicznej naszego liceum, w dniu 8 marca 2017 r. pod opieką p. Agnieszki Gantzke-Parus oraz p. Anety Karmowskiej-Gałązki wzięli udział w drzwach otwartych Uniwersytetu Medycznego w  Łodzi, które w tym roku cieszyły się wyjątkowym powodzeniem (przybyło ok. 4000 licealistów zarówno z całego województwa  jak również z odległych zakątków Polski ).
     Dzień rozpoczął się w Auli spotkaniem z Dawidem Myśliwcem – chemikiem, autorem jednego z najpopularniejszych kanałów popularnonaukowych na polskim YouTubie: "Uwaga! Naukowy Bełkot".Przyszli studenci mogli skorzystać z wyjątkowo bogatego programu przygotowanego przez pracowników oraz studentów uczelni min. warsztatów szycia chirurgicznego, czynności pielęgniarskich, wideochirurgii, technik dentystycznych.Uczniowie zainteresowani karierą lekarza mogli zapoznać się ze specyfiką różnych specjalności medycznych.  Nie zabrakło także informacji na temat tajników medycyny sądowej – członkowie Koła Medycyny Sądowej przybliżyli tematy toksykologii sądowej oraz błędów onkologicznych. Uczniowie planujący studia w mundurze mieli okazję spotkać się ze studentami -podchorążymi Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. 
       Po zakończeniu wizyty na Uniwersytecie Medycznym uczniowie odwiedzili Eksperymentatorium w Manufakturze, gdzie zapoznali się z kuchnią molekularną, a następnie sami spróbowali własnych sił w przygotowywaniu posiłków z użyciem ciekłego azotu.

   

  11.05.2017 18:27 | więcej »
 • Zajęcia warsztatowe w BioCentrum Edukacji Narodowej w Warszawie
  W dniu 16.12.2016r. uczniowie z kas biologiczno-chemicznych pod opieką nauczycielek biologii, odwiedzili BioCentrum Edukacji Narodowej w Warszawie. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Przewodnim tematem było: „Zbadaj swoje DNA” oraz „Synergia- wewnętrzne życie komórki”. Zajęcia składały się z dwóch części-praktycznej i teoretycznej. Podczas zajęć uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę, ale również umiejętności praktyczne, które mogą wykorzystywać w dalszej edukacji. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni, a zdjęcia są tego dowodem.
  30.12.2016 18:12 | więcej »
 • Neurodydaktyka w praktyce szkolnej
  22 listopada 2016 r. odbyła się konferencja  w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu na temat Neurodydaktyki w praktyce szkolnej.  W konferencji wzięły udział nauczycielki:
   Iwona Czajkowska
   Aleksandra Lenard
   Edyta Jagiełło-Karpińska
   Aneta Karmowska-Gałązka
   Agnieszka Gantzke-Parus
  Wykład był bardzo interesujący, prowadzony był przez dr Adama Zamełkę, dr Monikę Kłos oraz dr Danutę Kitowską. Celem szkolenia było przedstawienie perspektyw implementacji wiedzy neurobiologicznej na płaszczyźnie efektywnej edukacji. Omówienie kluczowych czynników pobudzających uklad nerwowy człowieka do nabywania nowej wiedzy i umiejętności. Podkreślenie wagi zjawiska neuroplastyczności i neurogenezy w kontekście sprawności poznawczej i odporności psychicznej czlowieka. Poznanie różnic między uczeniem tradycyjnymi a metodami przyjaznymi mózgowi. Poznanie metody rozwijania ciekawości poznawczej uczniów. Przegląd metod, techniki i form pracy sprzyjających budowaniu strategii poznawczych uczniów. Poznanie podstaw myślenia wizualnego, zastosowanie sketchnotingu.
  30.12.2016 18:05 | więcej »
 • Noc Naukowców. Jedyna taka noc w roku!

                            

  W dniu 30 września 2016r. młodzież z klas o profilu medycznym oraz inni uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi pod opieką  p. Aleksandry Lenard, p. Anety Karmowskiej-Gałązka, p.Iwony Czajkowskiej oraz p. Agnieszki Gantzke-Parus wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu naukowym – NOCY NAUKOWCÓW na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w PoznaniuWydziały Biologii, Chemii i Fizyki stały, dla wszystkich zapalonych przyrodników, otworem! Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów - często niekonwencjonalnych, jak np. „Tajemnice seryjnych morderców”, uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, pokazach (produkcja lodów mrożonych ciekłym azotem), wystawach („Niezwykły świat roślin tropikalnych”) i prezentacjach. Liczba atrakcji naukowych była tak duża, że z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.Nie sposób było doświadczyć wszystkiego, dlatego tę wyjątkową noc zamierzamy powtórzyć za rok!
                                                                   

  15.11.2016 21:33 | więcej »

 

Wymagania edukacyjne

Program "Odkryć fizykę".pdf

 

FOTORELACJE

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć