Wydarzenia Rok Jubileuszowy O nas Wymiana z Celle Wymiana z Ingolstadt Ale dlaczego niemiecki??? Über unsere Schule... Wymagania edukacyjne

„Ćwierć wieku razem”

24 lutego 2017 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie podsumowaliśmy 25 lat doświadczeń wymian polsko-niemieckich.

W roku 1991 pierwsza grupa młodzieży  wyjechała do szkoły Kaiserin-Auguste-Viktoria-Gymnasium w Celle. Po ćwierć wieku można z dumą powiedzieć, że jesteśmy placówką z najstarszą wymianą w regionie, do tego również szkołą z dwoma partnerstwami w Niemczech. Od 2008 regularną wymianę prowadzimy również ze szkołą Katharinen - Gymnasium w Ingolstadt w Bawarii.

Od 1991 przeprowadziliśmy około 80 wspólnych programów, w których wzięło udział ponad 2500 osób, a spędziły one ze sobą ponad 660 dni.  Każdy z tych programów wspierany był przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Pokazano wkład nauczycieli I LO w budowanie zrozumienia między społeczeństwami Polski i Niemiec, jego historię, wielowymiarowość i współdziałanie. Wizualna podróż w czasie była pełna ciepłych wspomnień oraz zabawnych anegdot. Zajrzeliśmy do szkół partnerskich w Celle i Ingolstadt, a nawet do sejmu RP. Gośćmi byli przedstawiciele władz miasta, pracownik PNWM, dyrektorzy i germaniści różnych konińskich placówek oświatowych oraz byli uczestnicy wymian. Ostatni punkt programu to tort jubileuszowy.