Wydarzenia Rok Jubileuszowy O nas Wymiana z Celle Wymiana z Ingolstadt Ale dlaczego niemiecki??? Über unsere Schule... Wymagania edukacyjne

Niemieckie Spotkania z Kulturą w PWSZ

"Rote Armee Fraktion" to jedna z najbardziej aktywnych organizacji terrorystycznych powstałych w Europie Zachodniej. Byli bardziej anarchistami czy komunistami? Dlaczego dzieci nazistów zbrojnie protestowali przeciwko kapitalistycznej gospodarce? Czy tylko przemocą możliwa jest zmiana stosunków społecznych? Jak realizować idealistyczne wizje w konsumpcyjnym społeczeństwie?  Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi po obejrzeniu filmów  "Baader -Meinhof" oraz "Edukatorzy". Najbardziej wnikliwi uczniowie zostali nagrodzeni. Z naszej szkoły były to Paulina Menes z 2g i Sylwia Koralewska z 1c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, bardzo dziękujemy zaangażowanym organizatorom.