Wydarzenia Rok Jubileuszowy O nas Wymiana z Celle Wymiana z Ingolstadt Ale dlaczego niemiecki??? Über unsere Schule... Wymagania edukacyjne

Wymiana uczniów Konin - Celle 2016

Pierwsze szlify prawnicze w Niemczech? Dialog polsko-niemiecko-angielski w odprężającej atmosferze wymiany szkolnej? Tak, to możliwe. Mamy w tym 25-letnie doświadczenie.

Bazą do podboju licznych atrakcji Dolnej Saksonii będzie urokliwe miasteczko Celle, słynące z klimatycznej architektury, malowniczego pałacu w renesansowym stylu oraz dorocznej parady ogierów rasy hanowerańskiej, które właśnie we wrześniu zamienia to miasto w jeden wielki festyn hippiczny. Zwiedzimy drugie pod względem wielkości miasto  RFN Hamburg oraz Braunschweig, gdzie zajrzymy w tajne akta pracy sędziego obserwując rozprawy sądowe. Niedaleko położone miejsce pamięci w Bergen-Belsen będzie ważną lekcją historii i empatii przedstawione z niemieckiej perspektywy. Dla miłośników motoryzacji istnieje możliwość zobaczenia Autostadt i fabryki VW w Wolfsburgu. Dla innych odreagowanie stresów w pobliskim miasteczku rozrywki Heide-Park.

Przygoda z wymianą to możliwość poznania życia rówieśnika w szkole i od kuchni, to też niezwykłe doświadczenie interkulturowe i inwestycja we własny rozwój, gdzie języki obce są tylko narzędziem komunikacji. Wymiana uczniów to dwa spotkania grupy młodzieży, tydzień w Polsce i tydzień w Niemczech. Uczniowie zakwaterowani są w rodzinach. Dzięki dofinansowaniu PNWM dwutygodniowy program jest bardzo przystępny finansowo.

Program w Polsce:  30 maja-06 czerwca 2016 W programie wycieczka do Warszawy, zajęcia warsztatowe w Poznaniu, integracyjne aktywności sportowe w parku linowym, wspólne przedsięwzięcia kulturalne w okolicach Konina.

Program w Niemczech: 03-10 września 2016 W programie wizyta w Sądzie Okręgowym w Braunschweigu, zwiedzanie Hamburga, Celle, Autostadt VW, miejsca pamięci Bergen-Belsen, warsztaty z animacji teatralnej i poznanie realiów życia rówieśnika z Dolnej Saksonii.

Karta zgłoszeniowa:

Karta_zgloszeniowa_wymiana_Celle_2016(1).doc