WYMAGANIA EDUKACYJNE

Edukacja dla bezpieczeństwa.pdf

 • Zawody wędkarskie 2018!

  29.04.2017r. na zbiorniku retencyjnym Stare Miasto odbyły się XLIII SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ OKREGU PZW W KONINIE. Drużyna z naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyła w tych zawodach. Tym razem  w składzie: Kacper Śniegowski oraz Dominik Zimny. Pogodę mieliśmy piękną, ale wyniki mogłyby być lepsze, ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Za rok na pewno powalczymy o puchar. Bardzo dziękuje rodzicom naszych zawodników za duza pomoc podczas zawodów!

   

  30.04.2018 19:37 | więcej »
 • Zawody wędkarskie
  23.04.2017r. na zbiorniku retencyjnym Stare Miasto odbyły XLII SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ OKREGU PZW W KONINIE. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Jakub Antkiewicz z kl. Id oraz Kacper Śniegowski i Dominik Zimny z kl. Ia wypadli bardzo dobrze zajmując II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Serdeczne gratulacje!
  25.04.2017 13:40 | więcej »
 • Pasjonat Sportowej Polski 2016
  W dniu 15 listopada Decyzja Zarządu Klubu Sportowa Polska p. Mirosław Frątczak został wyróżniony tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2016” za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Wyróżnienie zostało wręczone podczas  GALI SPORTOWA POLSKA 2016  w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
  16.11.2016 19:12 | więcej »
 • Uczniowie naszej szkoły, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyli w zajęciach koła strzeleckiego, w dniu 10.06. wzięli udział w turnieju strzeleckim z broni pneumatycznej o Puchar Pani Dyrektor. Wyniki przedstawiają  się następująco:
  I miejsce - Ratajczyk Aleksander- kl. I f
  II miejsce – Galant Wiktor- kl. I f
  III miejsce - Szymczak Klaudia- kl. I c
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Opiekun koła strzeleckiego dziękuje wszystkim za regularne uczęszczanie na zajęcia i zaprasza w następnym roku szkolnym, szczególnie przyszłych pierwszoklasistów – M. Frątczak 
  14.06.2015 21:10 | więcej »
 • 8 maja w rocznicę zakończenia II wojny światowej na strzelnicy myśliwskiej w Potażnikach odbyły się zawody w wieloboju obronnym. W skład wieloboju wchodziły następujące konkurencje:
  -bieg na dystansie 1000m,
  -strzelanie z kbks z postawy leżącej i stojącej,
  - rzut granatem,
  -strzelanie do tzw. biatlonówek
  Zawody rozpoczęły się od rozwiązania testu z zakresu wiedzy o  II wojnie światowej.
  Uczniowie naszej szkoły w składzie: Marcin Podlasiński,  Aleksander Książczak  i Aleksander Ratajczyk poradzili sobie doskonale wygrywając część teoretyczną, a konkurencje sprawnościowe ukończyli na III miejscu otrzymując puchary, medale i dyplomy. Serdeczne gratulacje –opiekun M. Frątczak 
  11.05.2015 20:38 | więcej »
 • 15 kwietnia uczniowie kl.I c wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z EDB do Centrum Bezpiecznej Jazdy „Skodaautolab” w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie przygotować samochód do jazdy. Przekonali się, jakie elementy wyposażenia samochodu wpływają na nasze bezpieczeństwo podczas wypadku. Uczestniczyli również  w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Największych emocji dostarczyły  symulacje dachowania i zderzenia czołowego. Te doświadczenia zapewne wpłyną na wyobraźnię naszych uczniów - przyszłych kierowców. 
  18.04.2015 19:09 | więcej »

Koło Strzeleckie

Koło strzeleckie przy I LO działa już od 2004 r. Członkowie naszego koła to głównie uczniowie klas I i II.  W ramach przedmiotu przysposobienie obronne, a obecnie edukacja dla bezpieczeństwa, dowiadują się o możliwości uczestnictwa w tych zajęciach. Treningi strzeleckie odbywają się na strzelnicy LOK-u oddalonej od naszej szkoły 200 metrów. Podczas zajęć strzelamy z broni pneumatycznej, jak również z kbksu na strzelnicy myśliwskiej w Potażnikach. Uczniowie, którzy regularnie uczestniczą w treningach, mają możliwość brać udział w licznych konkursach historyczno- strzeleckich, a przede wszystkim w Lidze Strzeleckiej Szkół Średnich. Od początku istnienia naszego koła możemy pochwalić się licznymi sukcesami, a informacje są zamieszczane na stronie internetowej naszej szkoły. Opiekunem, a zarazem prowadzącym strzelanie, jest nauczyciel EdB Mirosław Frątczak.

 

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć