2017-18

Wyróżnienie dla Klaudii Chojnackiej w międzynarodowym konkursie!

Jury Konkursu Muzyczno Graficznego & Literackiego The International Kosciuszko Bicentenary Competition zorganizowanego przez Kosciuszko Heritage Inc. oceniło 358 prac  nadesłanych z 18 krajów: Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Liban, Polska, Rosja, USA, Tajwan, Ukraina, Wielka Brytania. W sumie przydzielono 58 nagród. W kategorii literackiej - 172 prace, w tym po polsku 140, w większości proza ( 89). W kategorii graficznej 142 prace, w tym 81 prac nadesłanych przez dorosłych a 61 przez młodzież. W kategorii muzycznej  44 utwory, w tym 29 piosenek po polsku, 8 po angielsku oraz 7 kompozycji.
W kategorii graficznej - młodzież, wyróżnienie zdobyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - Klaudia Chojnacka, klasa 3f, za rysunek pt. "Ty łap za kosę". Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Szkoła Odkrywców Talentów

Uczniowie zdolni mają specjalne potrzeby edukacyjne
i wymagają szczególnego wsparcia.

I Liceum spełniamy swoją rolę odkrywania
i wspomagania uczniów zdolnych i utalentowanych,
a nasza szkoła jest wśród 1530 szkół w Polsce,
którym nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia sportowe