2017-18

JESTEŚMY W OGÓLNOPOLSKIM FINALE KONKURSU POKAŻ NAM JĘZYK

Mikołaj Frątczak z kl. 3h, jako jedyny uczeń z Konina, został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału konkursu "Pokaż nam język" z języka angielskiego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe. Już w najbliższy czwartek (14.04.16) 25 finalistów z Polski przyjedzie na dwa dni do Torunia, by w pierwszej części napisać test obejmujący pytania sprawdzające znajomość języka i kultury krajów anglojęzycznych i sformułować pisemną wypowiedź z zakresu tematycznego tegorocznej edycji konkursu, a następnie (kolejnego dnia) wziąć udział w debacie moderowanej. Nauczycielem Mikołaja jest p. M. Siwińska-Wyrwa a opiekunką konkursu w I LO - p. E. Jagiełło-Karpińska. Gratulujemy Mikołajowi wytrwałości i talentu, a także życzymy powodzenia w finałowych rozgrywkach!

Szkoła Odkrywców Talentów

Uczniowie zdolni mają specjalne potrzeby edukacyjne
i wymagają szczególnego wsparcia.

I Liceum spełniamy swoją rolę odkrywania
i wspomagania uczniów zdolnych i utalentowanych,
a nasza szkoła jest wśród 1530 szkół w Polsce,
którym nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia sportowe