2017-18

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI

Natalia Michalak z klasy 2a i Mateusz Nowakowski z 2b - zwycięzcy etapu szkolnego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - 15 marca w Poznaniu pod opieką pani Doroty Ganowicz godnie reprezentowali I LO na szczeblu wojewódzkim tego konkursu. Mieli oni okazję sprawdzić swoją szczegółową wiedzę z historii Polski lat 1970 - 1990 konkurując z ponad 30 uczniami wielkopolskich szkół średnich. Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie znaleźli się wśród 3 uczestników poznańskiego etapu, którzy wezmą udział w ogólnopolskim finale olimpiady. Nie był to jednak czas stracony. Wrócili pełni uznania dla zwycięzców z własnymi nowymi doświadczeniami i wspomnieniami tym bardziej, że wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów do wspólnego zwiedzania niezwykle ciekawego miejsca - Bramy Poznania; Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Multimedialna ekspozycja w interesujący sposób przybliżyła zwiedzającym dzieje katedralnej wyspy - kolebki Państwa Polskiego.

Szkoła Odkrywców Talentów

Uczniowie zdolni mają specjalne potrzeby edukacyjne
i wymagają szczególnego wsparcia.

I Liceum spełniamy swoją rolę odkrywania
i wspomagania uczniów zdolnych i utalentowanych,
a nasza szkoła jest wśród 1530 szkół w Polsce,
którym nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia sportowe