2017-18

Wygraliśmy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

VII Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej odbył się 9 grudnia 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.  Organizatorem tego spotkania była Katedra Literaturoznawstwa i Translatologii na Wydziale Filologicznym. Motto tegorocznej edycji była sentencja  “Love is blind; friendship closes its eyes.” Friedrich Nietzsche. Młodzież szkół gimnazjalnych i licealnych z całego okręgu prezentowała poezję i prozę związaną z miłością i przyjaźnią.   Przesłuchania konkursowe były okazją by obcować z literaturą anglojęzyczną na najwyższym poziomie. Jury miało nie mały problem by wybrać zwycięzcę.  Cała drużyna I LO - Aleksandra Ciechanowska, Oliwia Drzyzga i Marika Karbowska zaprezentowała się wspaniale. Wszyscy czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Ogłoszono werdykt:  Aleksandra Ciechanowska wyrecytowała sobie pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Szkoła Odkrywców Talentów

Uczniowie zdolni mają specjalne potrzeby edukacyjne
i wymagają szczególnego wsparcia.

I Liceum spełniamy swoją rolę odkrywania
i wspomagania uczniów zdolnych i utalentowanych,
a nasza szkoła jest wśród 1530 szkół w Polsce,
którym nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia sportowe