2017-18

 • Dwoje uczniów z naszej szkoły w zawodach Okręgowych XLIV Olimpiady Geograficznej! Dnia 7 grudnia 2017 r. Prezydium Komitetu Głównego podjęło uchwałę o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II etapu XLIV Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2017/2018. Cieszymy się, że do zawodów Okręgowych w Poznaniu zakwalifikowani zostali Sylwia Koralewska i Michał Loch (oboje z klasy 3f). Opiekę nad wymienionymi uczniami sprawuje mgr Henryka Hypś. Warunkiem, aby uzyskać status Olimpijczyka i brać udział w II etapie Olimpiady było samodzielne badanie w terenie i napisanie pracy. Nasi uczniowie zdecydowali się na zaprojektowanie rezerwatu przyrody: Sylwia proponuje utworzenie rezerwatu w dolinie Powy pod nazwą „Lisieckie łęgi” (odcinek pomiędzy Liścem Wielkim, a Karsami), natomiast Michał proponuje utworzenie rezerwatu obok  Starego Miasta, obejmującego wydmę i jezioro deflacyjne pod nazwą „Kozia Góra”.  Warto dodać, że na zawody Okręgowe w Poznaniu zakwalifikowało się 65 uczniów, a z Konina tylko czworo uczniów. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Sylwię i Michała aż do 10-11 lutego!

   

  14.12.2017 07:10 | więcej »
 • Jury Konkursu Muzyczno Graficznego & Literackiego The International Kosciuszko Bicentenary Competition zorganizowanego przez Kosciuszko Heritage Inc. oceniło 358 prac  nadesłanych z 18 krajów: Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Liban, Polska, Rosja, USA, Tajwan, Ukraina, Wielka Brytania. W sumie przydzielono 58 nagród. W kategorii literackiej - 172 prace, w tym po polsku 140, w większości proza ( 89). W kategorii graficznej 142 prace, w tym 81 prac nadesłanych przez dorosłych a 61 przez młodzież. W kategorii muzycznej  44 utwory, w tym 29 piosenek po polsku, 8 po angielsku oraz 7 kompozycji.
  W kategorii graficznej - młodzież, wyróżnienie zdobyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie - Klaudia Chojnacka, klasa 3f, za rysunek pt. "Ty łap za kosę". Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!
  05.10.2017 00:23 | więcej »
 • Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt, ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. W tegorocznej edycji konkursu Dawid Staszak z 1A znalazł się w gronie siedmiu najlepszych osób w rejonie poznańskim. W sobotę 3 czerwca 2017, po obronie eseju przed specjalnie powołaną do tego komisją, zajął szóste miejsce w wyżej wymienionym konkursie. Prace Dominika Zimnego z 1A i Anny Ciszak z 2D nagrodzono wyróżnieniami. Gratulujemy!
  05.06.2017 19:00 | więcej »
 • Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Daniel Kozłowski z klasy 2e, został finalistą XXIX Olimpiady Filozoficznej. Zawody centralne odbyły się 22 kwietnia, w Warszawie. Daniel przygotowywał się pod opieką nauczycielki etyki, Agnieszki Dziamskiej. Serdecznie gratulujemy!
  23.04.2017 23:09 | więcej »
 • W dniu 11 kwietnia uczniowie I LO wzięli udział w XI Przeglądzie Piosenki Religijnej, który odbywał się  w Konińskim Domu Kultury dla upamiętnienia papieża Jana Pawła II. Wzięło w nim udział  około 90 uczestników w trzech kategoriach wiekowych jako soliści i zespoły z terenu konińskich powiatów. Paulina Kazimierczak otrzymała III nagrodę z czego możemy być dumni, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki.  Serdecznie Paulinie gratulujemy!
  18.04.2017 13:30 | więcej »
 • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukces w XXII edycji olimpiady wiedzy o środkach psychoaktywnych pt. „Jestem asertywny”. W konkursie wiedzy wyróżnienia otrzymali uczniowie: Marta Kowalska - kl. 1d, Adrianna Świerczek - kl. 1d, Piotr Wyporkiewicz  - kl.1d, Adam Hak - kl.2d. W konkursie plastycznym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych  nagrody i wyróżnienia otrzymali: II miejsce: Hubert Sroka - kl. 2e, wyróżnienie: Oktawia Rogowicz  - kl.2e. Serdecznie gratulujemy!
  18.04.2017 13:24 | więcej »
 • Michał Loch z klasy II F jako jedyny z naszej szkoły dotarł do finału XVII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Gratulujemy finaliście i trzymamy kciuki! Finał w Poznaniu 8 kwietnia.
  23.03.2017 18:13 | więcej »
 • W środę 15 marca odbył się etap wojewódzki Olimpiady Solidarności w Poznaniu. I LO godnie reprezentowały: Katarzyna Spych z klasy 2a oraz Weronika Mizerska z klasy 2c. Po części pisemnej olimpiady, podczas oczekiwania na wyniki, zwiedzaliśmy wystawę w Muzeum Archeologicznym pt. "Średniowiecze". Wyniki olimpiady wzbudziły ogromne emocje, "Poziom uczestników był bardzo wyrównany" - stwierdzili organizatorzy. W etapie wojewódzkim wzięło 78 uczestników, a tylko 3 awansowało do finału. Niestety w tym roku nam się nie udało, ale w przyszłym na pewno będzie lepiej! Opiekunem uczestniczek była p. D. Ganowicz. 

   
      
  19.03.2017 12:56 | więcej »
 • Nasi recytatorzy: Natalia Michalak i Krystian Maciejewski podczas eliminacji międzypowiatowych Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego "Słowo za słowo", które odbyły się 14 marca w Słupcy zakwalifikowali się  do etapu wojewódzkiego, który, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w Pile. Natalia otrzymała II nagrodę, a Krystian III. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym konkursie!
  15.03.2017 10:05 | więcej »
 • Z radością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Daniel Kozłowski z klasy 2e, zajął II miejsce w okręgowym etapie XXIX Olimpiady Filozoficznej. Uzyskał 87 punktów na 100 możliwych do zdobycia! Daniel przygotowywał się pod opieką nauczycielki etyki, Agnieszki Dziamskiej.
  06.03.2017 14:08 | więcej »
 • Z radością informujemy, że  uczennica klasy 2f Sylwia Koralewska zajęła I miejsce w corocznym Konkursie na Kartkę Świąteczną organizowanym przez  Fundusz Stypendialny Towarzystwa Samorządowego.  Serdecznie gratulujemy! Szczegóły konkursu. 
  04.01.2017 21:55 | więcej »
 • Po raz kolejny przyznano tytuł Recytatora Jesieni podczas XXXV Jesiennych Spotkań Recytatorów organizowanych przez MDK w Koninie. Zwycięzcy musieli wykazać się kunsztem w recytacji wybranych tekstów poetyckich i prozatorskich. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuł zdobyli ex aequo: Natalia Michalak i Krystian Maciejewski, którzy od lat odnoszą sukcesy w wielu konkursach recytatorskich reprezentując naszą szkołę. Opiekunem młodzieży jest p. D. Romańczuk-Klaczek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  10.12.2016 20:21 | więcej »
 • Troje uczniów I LO otrzymało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2016: - Michał Loch z klasy I F    - Aleksandra Wrzesińska z klasy II D  - Robert Dudek z klasy III G. 
  Gratulujemy!

  20.05.2016 21:11 | więcej »
 • 22 kwietnia zdobyliśmy Mistrzostwo Rejonu w Piłce Nożnej!W półfinale pokonaliśmy Koło 4:1a w finale ZST Turek 4:2.Teraz czeka nas wyjazd do Kępna na Finał WLKP! 28 kwietnia bądźcie z nami!
  25.04.2016 09:03 | więcej »
 • 20 kwietnia odbyła się uroczysta gala finałowa X edycji Konkursu Literackiego FanFil organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej UAM. Na gali pojawiła się spora grupa uczniów z klas humanistycznych 1b i 2b, którzy zadeklarowali udział w tegorocznej „nowości” konkursowej – konkursie krasomówczym Mała Improwizacja. Byliśmy najliczniejszą grupą przybyłą na ten nowy konkurs, polegający na dwuminutowej wypowiedzi na wylosowany (przed samą prezentacją) temat.  Mówienie do publiczności wcale nie jest łatwe, jednak Ola Ciechanowska, Mateusz Nowakowski, Larisa Bartczak, Paulina Lorent, Kinga Majkowska, Marcel Kempiński, Zuza Kałużna i Wiktoria Janczak znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem a tematy wcale nie były łatwe- np. „Widzę więcej, wiem więcej…” Pierwszą finalistką w dziejach tego konkursu została nasza uczennica  Aleksandra Ciechanowska z klasy 2B. Gratulujemy! Reszta grupy spisała się równie dobrze prezentując swoje umiejętności krasomówcze. Opiekunem grupy była Arleta Wydrzyńska Roszak. Relacja z Dnia Otwartego na Wydziale i Konkursu niebawem w TV Kościuszko.
  20.04.2016 22:12 | więcej »
 • Daniel Kozłowski z klasy 1e - uczeń p. Anny Kinowskiej - zajął pierwsze miejsce w III Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży pt."Wielkie pytania filozofii" organizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nagrodą w konkursie jest indeks na studia pierwszego stopnia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego  Jana Pawła II w Krakowie oraz stypendium na pierwszym roku studiów. Serdecznie gratulujemy Danielowi i życzymy dalszych sukcesów.
  20.04.2016 07:22 | więcej »
 • Mikołaj Frątczak z kl. 3h, jako jedyny uczeń z Konina, został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału konkursu "Pokaż nam język" z języka angielskiego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe. Już w najbliższy czwartek (14.04.16) 25 finalistów z Polski przyjedzie na dwa dni do Torunia, by w pierwszej części napisać test obejmujący pytania sprawdzające znajomość języka i kultury krajów anglojęzycznych i sformułować pisemną wypowiedź z zakresu tematycznego tegorocznej edycji konkursu, a następnie (kolejnego dnia) wziąć udział w debacie moderowanej. Nauczycielem Mikołaja jest p. M. Siwińska-Wyrwa a opiekunką konkursu w I LO - p. E. Jagiełło-Karpińska. Gratulujemy Mikołajowi wytrwałości i talentu, a także życzymy powodzenia w finałowych rozgrywkach!
  11.04.2016 11:56 | więcej »
 • Nasi recytatorzy: Natalia Michalak i Krystian Maciejewski  otrzymali w marcu nagrody w IV Konkursie Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Koninie. A dzisiaj zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego 61. Ogólnopolskiego Konkursu "Słowo za słowo". Eliminacje międzypowiatowe odbyły się w MDK w Słupcy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                  

  29.03.2016 07:30 | więcej »
 • Natalia Michalak z klasy 2a i Mateusz Nowakowski z 2b - zwycięzcy etapu szkolnego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - 15 marca w Poznaniu pod opieką pani Doroty Ganowicz godnie reprezentowali I LO na szczeblu wojewódzkim tego konkursu. Mieli oni okazję sprawdzić swoją szczegółową wiedzę z historii Polski lat 1970 - 1990 konkurując z ponad 30 uczniami wielkopolskich szkół średnich. Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie znaleźli się wśród 3 uczestników poznańskiego etapu, którzy wezmą udział w ogólnopolskim finale olimpiady. Nie był to jednak czas stracony. Wrócili pełni uznania dla zwycięzców z własnymi nowymi doświadczeniami i wspomnieniami tym bardziej, że wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów do wspólnego zwiedzania niezwykle ciekawego miejsca - Bramy Poznania; Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Multimedialna ekspozycja w interesujący sposób przybliżyła zwiedzającym dzieje katedralnej wyspy - kolebki Państwa Polskiego.
  15.03.2016 20:37 | więcej »
 • Ania Ciszak z kl. I d  - profil biologiczno-chemiczny, (27.02.2016r) została laureatką (4. miejsce) etapu wojewódzkiego konkursu przyrodniczego Salamandra pt. "Ptaki Polski". Wielkie gratulacje i wyrazy uznania dla Ani za jej ogromną wiedzę i pasję przyrodniczą.
  20.04.2016 07:22 | więcej »
 • Uczeń Tomasz Nowaczewski będący pod opieką prof. K. Gmerka zakwalifikował się do etapu centralnego 40. Olimpiady Geograficznej. Tomek nie musi już zdawać matury z georgafii - ma 100%! Trzymamy kciuki za ostatni etap! Dziękujemy prof. K. Gmerkowi. 

  09.02.2016 18:03 | więcej »
 • Wydawnictwo Oxford University Press  główny patron konkursu oraz organizator konkursu Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie zorganizował IV Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Nasza szkoła w eliminacjach była reprezentowana przez grupę uczniów klasy IIa: Natalia Michalak, Krystian Maciejewski, Adrianna Jabłońska, Maria Janikowska oraz Sebastian Michalak (oprawa muzyczna). Na pierwszym etapie zaprezentowaliśmy fragment sztuki "Romeo i Julia" scena balkonowa; trzyminutowe nagranie z próby. Zakwalifikowaliśmy się do finału! Konkurs zostanie rozstrzygnięty 8 kwietnia 2016r. w Warszawie.  Będziemy rywalizować z uczniami reprezentującymi 10 wybranych szkół z całej Polski min. z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina czy Oświęcimia. Opiekun grupy: Agnieszka Borowiak
  22.12.2015 11:22 | więcej »
 • VII Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej odbył się 9 grudnia 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.  Organizatorem tego spotkania była Katedra Literaturoznawstwa i Translatologii na Wydziale Filologicznym. Motto tegorocznej edycji była sentencja  “Love is blind; friendship closes its eyes.” Friedrich Nietzsche. Młodzież szkół gimnazjalnych i licealnych z całego okręgu prezentowała poezję i prozę związaną z miłością i przyjaźnią.   Przesłuchania konkursowe były okazją by obcować z literaturą anglojęzyczną na najwyższym poziomie. Jury miało nie mały problem by wybrać zwycięzcę.  Cała drużyna I LO - Aleksandra Ciechanowska, Oliwia Drzyzga i Marika Karbowska zaprezentowała się wspaniale. Wszyscy czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Ogłoszono werdykt:  Aleksandra Ciechanowska wyrecytowała sobie pierwsze miejsce! Gratulujemy!
  09.12.2015 19:02 | więcej »
 • Po raz kolejny przyznano tytuł Recytatora Jesieni podczas XXXIV Jesiennych Spotkań Recytatorów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuł zdobył Krystian Maciejewski, który w drugim etapie konkursu recytował fragmenty "Dzienników" Stefana Żeromskiego. Druga uczestniczka konkursu - Natalia Michalak, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

   
  07.12.2015 16:02 | więcej »
 •  
  W sobotę, 5 grudnia, reprezentanci naszej szkoły: Natalia Michalak i Krystian Maciejewski, wzięli udział w finale Konkursu o Laur Stefana Żeromskiego. Spisali się wspaniale: Krystian zajął 2 miejsce, Natalia zdobyła wyróżnienie. Finał był w Świebodzinie, więc przy okazji, wraz z opiekunką Agnieszką Dziamską, zwiedzili miasto.
  06.12.2015 18:00 | więcej »
 • Uczennica klasy 1d Sara Szukalska zakwalifikowała się do I etapu 62. Olimpiady Chemicznej, eliminacje I etapu odbywają się już 28 listopada. Ponadto Sara została również zakwalifikowana do II etapu XXI Konkursu Chemicznego dla Uczniów szkół Ponadgimnazjalnych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  23.11.2015 12:02 | więcej »
 • W I Liceum zdolni uczniowie znajdują odpowiednią opiekę, jak i również korzystają z indywidualnego toku nauczania. Ta forma zajęć dla zdolnych to nic innego jak indywidualne lekcje z nauczycielem Twojego ulubionego przedmiotu (2h/tydz.). 
  21.09.2014 10:29 | więcej »

Szkoła Odkrywców Talentów

Uczniowie zdolni mają specjalne potrzeby edukacyjne
i wymagają szczególnego wsparcia.

I Liceum spełniamy swoją rolę odkrywania
i wspomagania uczniów zdolnych i utalentowanych,
a nasza szkoła jest wśród 1530 szkół w Polsce,
którym nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia sportowe

Inne sukcesy

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć