Klasa rządzi!

 • "Jeden z Jedenastu" z okazji Dnia Ziemi

  W dniu 25 kwietnia 2018 roku klasa 1f, w ramach projektu "Klasa rządzi", przeprowadziła turniej  "Jeden z Jedenastu" dotyczący zagadnień przyrodniczych i ekologicznych. Turniej ten odbył się z okazji przypadającego w ubiegłą niedzielę Dnia Ziemi. Z pytaniami zmierzyli się przedstawiciele pięciu klas pierwszych oraz czterech klas drugich. Zwyciężyła uczennica klasy 2c Natalia Włodarczyk, która  wywalczyła "słodki kuferek" dla swojej klasy. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział, a zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Pragniemy również przypomnieć, że do piątku, 27 kwietnia, zbieramy karmę dla potrzebujących zwierząt z konińskiego schroniska (klasa 1f, sala 152). 

  Zachęcamy też wszystkich do ekologicznego sposobu podróżowania – każdy kto posiada rower i może nim przyjechać do szkoły - do dzieła! W piątek, o godzinie 10.30 zrobimy wspólne zdjęcie cyklistów na szkolnym boisku!

  Dzisiejszy turniej był ostatnim przedsięwzięciem klasowym w ramach naszego szkolnego projektu. Na zakończenie, 27 kwietnia 2018 roku, razem zasadzimy krzak bzu! Dziękujemy wszystkim klasom za przeprowadzone projekty i czekamy na jeszcze!

  25.04.2018 21:45 | więcej »
 • Żegnamy absolwentów

  FILM GALERIA W dniu 18 kwietnia 2018 r. klasa 1e w ramach projektu  „Klasa rządzi” pożegnała absolwentów. Spotkanie odbyło się na auli szkolnej, gdzie zaproszono 175 uczniów klas trzecich. Uczniowie klasy 1 e postanowili przypomnieć wszystkim maturzystom ich działania tak na terenie I LO, jak i poza murami szkoły, przygotowując pokazy zdjęć. Widzieliśmy więc naszych kolegów podczas realizacji różnych projektów, wycieczek, ale także podczas mniej oficjalnych zdarzeń. Podczas tej krótkiej podróży w czasie był i śmiech i zaduma. Projekcji slajdów towarzyszyły życzenia kierowane dla przyszłych lekarzy, inżynierów, adwokatów, podróżników, psychologów czy architektów. W części muzycznej młodsi koledzy zaśpiewali piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”; z przyjemnością do jej wykonania włączyli się maturzyści. Zakończeniem był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 1 e. Spotkaniu towarzyszyło przesłanie, że „Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy”. Maturzyści chwilę wcześniej symbolicznie pożegnali się ze szkołą i miastem, tańcząc na placu Wolności poloneza.

  24.04.2018 19:34 | więcej »
 • Wiosna w I LO!

  Klasa Id w ramach szkolnego projektu "Klasa rządzi" w dniu 21.03.2018 r. przywitała wiosnę aktywnie i zdrowo. Przygotowane przez uczniów klasy Id kolorowe koreczki owocowe były poczęstunkiem na długiej przerwie dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Na lekcji wychowawczej wszystkie klasy pierwsze i drugie zaproszono na halę sportową na krótką zabawę, w rytmie zumby, którą poprowadziła  Maria Kurtas z Id. Tego dnia zachęcano wszystkie klasy do poszukiwania oznak wiosny w postaci tulipanów, które zostały jesienią posadzone przed szkołą dla uczczenia 155. rocznicy jej istnienia. Wiosna to ruch, zdrowie i dobra kondycja - naprawdę warto o tym pamiętać.

  03.04.2018 15:02 | więcej »
 • Dzień liczby Pi
  W ramach projektu "Klasa rządzi" klasy I C i I F zorganizowały Dzień Liczby Pi w naszej szkole. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Jej skrócona wartość wynosi 3,14. Pi jako jedyna liczba ma swoje święto, które szczególnie popularne jest w USA. Sama data - 14 marca - również nie jest przypadkowa. W USA zapisuje się ją jako 3,14, czyli wygląda tak samo jak skrócony zapis liczby Pi. Pierwszy raz obchodzono "Dzień Liczby Pi" w 1998 roku. Na początku XVII wieku niemiecki matematyk Ludolp von Ceulen jako pierwszy człowiek rozwinął wartość liczby Pi z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Dlatego liczba Pi czasami bywa nazywana "ludolfiną". W styczniu 2010 roku francuski informatyk Fabrice Bellard obliczył liczbę Pi do prawie 2,7 biliona miejsc po przecinku. Do tej pory nikt nie podbił rekordu ustanowionego przez Francuza. 
  16.03.2018 08:48 | więcej »
 • Dzień Kobiet

  GALERIA Dzień Kobiet wyjątkowo w naszej szkole odbył się 7 marca. Z tej okazji uczniowie klasy 1B  z pomocą wychowawcy p. W. Orligóry i ze wsparciem ze strony Pani wicedyrektor przygotowali pokaz mody. Jednym z zadań każdej klasy 1 i 2 było wskazanie jednej osoby i przebranie jej w modne stroje z minionych dekad. Przedstawiciele klas wyszli na wybieg wraz z klasa 1B, gdzie zaprezentowali swoje kreacje, które zostały ocenione przez jurorów. Wszyscy wywiązali się znakomicie z zadania. Klasą, która otrzymała maksymalną ilość punktów od jurorów okazała się 2B. Uczniowie tej klasy przebrali się w stylu, który był modny w  latach 60. Nagrodą jest n-ka klasowa! Gratulujemy!


   
  11.03.2018 19:55 | więcej »
 • Gala Oskarowa w I LO!
  GALERIA 2 marca 2018r. (piątek) w I LO odbyła się szkolna gala rozdania Oskarów. Uroczystość przygotowana przez klasę 1A. Ogłoszony został konkurs najlepsze odwzorowanie postaci z wylosowanego wcześniej filmu. Większość klas stanęło na wysokości zadania prezentując ciekawe i pomysłowe wizualizacje postaci filmowych. W skład jury weszli nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. wszystkie pary dostały 9/10 możliwych punktów, ale najlepsza okazała się klasa 1E prezentująca bohaterów wyciągniętych prosto z filmu "Kraina Lodu". Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie! Oto zwycięzcy w typowaniu tegorocznych tematów gali Oskarowej: 2e. Gratulujemy trafnych strzałów! Nagrodą jest kilka biletów do kina.
  07.03.2018 10:51 | więcej »
 • Tydzień języków obcych
  W ostatnim tygodniu przed feriami RZĄDZIŁA KLASA 2f, która razem z p. M. Grzybowską oraz p. D. Tęczą przygotowała konkurs piosenki obcojęzycznej.  Konkurs w naszej szkole odbył się po raz kolejny. Klasy przez cały tydzień prezentowały nam kulturę, potrawy i języki państw takich jak Hiszpania, Niemcy, Meksyk, Anglia. Dziękujemy za zaangażowanie i udział. Gratulujemy klasie 1b która wygrała!
  27.02.2018 21:57 | więcej »
 • Jak się nie dać grypie?
  Grypa to najpowszechniej występująca choroba zakaźna, którą wiele osób lekceważy, często także myli z przeziębieniem. Tymczasem na świecie każdego roku umiera na grypę ponad 500 tys. osób. Klasa IIe w ramach projektu KLASA RZĄDZI przeprowadziła wśród uczniów klas I i II naszej szkoły quiz pod hasłem "Jak nie dać się grypie". Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące samej choroby i tego, jak się przed nią uchronić. Najlepiej wypadła klasa IId (o profilu biologiczno-chemicznym), która w nagrodę otrzymała N-kę klasową do wykorzystania w tym półroczu. Uczniowie mogli też na lekcjach wychowawczych obejrzeć prezentację na temat grypy, a na przerwach odbyła się degustacja jabłek i soku owocowego podnoszącego odporność. Wszystkim uczniom rozdawane były ulotki przedstawiające fakty i obalające powielane mity na temat grypy.​​​​​
  28.01.2018 07:45 | więcej »
 • Dzień Babci i Dziadka - Absolwenta I LO

  24.01.2018 r. odbył się Dzień Babci i Dziadka - Absolwenta I LO zorganizowany przez klasę 2d. Spotkanie seniorów odbyło się przy filiżance kawy oraz małym co nieco. Absolwenci dzielili się swoimi wspomnieniami i odczuciami. Przy wspólnym stole spotkały się trzy pokolenia (dziadkowie, rodzice i wnuki). Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.


   
  28.01.2018 07:38 | więcej »
 • Postanowienia noworoczne według IIc!
  Pierwsze tygodnie roku 2018 upłynęły w I LO pod hasłem noworocznych postanowień. W ramach projektu "Klasa rządzi", uczniowie IIc przeprowadzili ankietę, dzięki której dowiedzieli się, jakie postanowienia postanowili podjąć członkowie szkolnej społeczności, a następnie opracowali wskazówki, jak w nich wytrwać - uczyć się przyjemniej i skuteczniej, zarządzać czasem tak, aby zachować równowagę między obowiązkami a przyjemnościami, czy też znaleźć motywację do zmiany stylu życia. Swoimi pomysłami podzielili się w formie prezentacji skłaniając koleżanki i kolegów do dyskusji na lekcjach wychowawczych. Zwieńczeniem działań był krótki koncert noworoczny w wykonaniu uczniów połączony ze zbiórką na rzecz WOŚP.  
   
  14.01.2018 15:00 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

  GALERIA Światowe święto praw człowieka obchodzone jest co roku w rocznicę ogłoszenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Choć od tej chwili minęło już ponad 60 lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana. Od kilkudziesięciu lat 10 grudnia organizowane są konferencje, akcje edukacyjne, manifestacje i konkursy uświadamiające znaczenie praw człowieka, ich treść i sposoby obrony. Szczególną uwagę poświęca się walce z prześladowaniami politycznymi, głodem i ubóstwem. W organizację wydarzeń mocno zaangażowane są pozarządowe ruchy i stowarzyszenia, stawiające sobie za cel ochronę godności ludzkiej.

  W I LO klasa 2b w ramach projektu “Klasa rządzi!” przygotowała dla społeczności szkolnej specjalne materiały upowszechniające wiedzę na temat praw człowieka, a także krótką dramę, którą uczniowie 2b zaprezentowali wybranym klasom. Drama wywołała sporo emocji i każdy uczestnik mógł zrozumieć co to znaczy być pozbawionym pewnych praw. W naszym spotkaniu udział wzięły również p. dyrektor E. Świder i p. wicedyrektor L. Bąkowska-Rybak. Dziękujemy!

  15.12.2017 12:25 | więcej »
 • Mikołajki z 2a!
  Klasa 2a zorganizowała Mikołajki szkolne i zrobiła konkurs na najpiękniej ubrane drzwi od klasy oraz zagrali koncert na którym były śpiewane świąteczne piosenki. Konkurs na najpiękniej ubrane drzwi wygrała klasa 3d.  Gratulujemy!
  15.12.2017 12:22 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

  12 grudnia 1995 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowe Święto Tolerancji, którego obchody przypadają na 16 listopada. W ramach projektu “Klasa rządzi” uczniowie z 3f, przeprowadzili na godzinach wychowawczych prezentacje, które miały na celu przybliżenie tematu oraz wywołanie dyskusji. Młodzież przygotowała ankietę nt. tolerancji, z której wynika, że uczniowie I LO pomogliby niepełnosprawnej osobie na wózku inwalidzkim dostać się na inne piętro w szkole i zaakceptowaliby w swojej klasie osobę pochodzącą z krajów arabskich. To dobrze, jesteśmy tolerancyjni i potrafimy zaakceptować osoby o innym kolorze skóry czy wyznaniu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: każdy ma prawo do bycia sobą, szacunek dla drugiego człowieka jest konieczny. Ten dzień powinien skłonić każdego z nas do zastanowienia się nad swoim zachowaniem i postawą względem innych.

  16.11.2017 14:17 | więcej »
 • 3528 lajków dla obrazów „Przedwojennego Konina”!

  GALERIA Video1 Video2 3528 - tyle polubień otrzymały wszystkie Wasze prace. Każdej klasie dziękujemy za zaangażowanie, a gratulujemy szczególnie klasie 3f. „Przedwojenni zakochani” otrzymali rekordowe 650 lajków, praca rzeczywiście może się podobać. Na zakończenie przedstawiamy Wam prace Huberta Sroki, które były inspiracją do artystycznego działania. Mamy nadzieję, że również wóz strażacki, video o Starówce i galeria będą przez Was dobrze wspominane. 3e Klasa rządzi „Przedwojenny Konin”

  27.02.2018 21:59 | więcej »
 • Klasa rządzi - 3 E „Przedwojenny Konin”
  W strojach z ubiegłego stulecia udaliśmy się na Starówkę, by otworzyć jej dawny klimat. Specjalne dla Was – dla każdej klasy z osobna wykonaliśmy urzekające i klimatyczne zdjęcie naszego miasta. Zobacz już teraz video Przedwojenny Konin i poznaj najważniejsze obiekty Starego Konina. Galeria dawnych fotografii do obejrzenia na parterze I LO. Już 8. listopada wydarzenie główne. Na lekcjach wychowawczych zapraszamy trzy osoby z każdej klasy do artystycznego działania. Waszym zadaniem będzie wykonanie kopii lub artystycznej interpretacji wylosowanego zdjęcia. Zabrać należy trzy flamastry: czarny, niebieski i brązowy. Wszystkie prace umieszczone zostaną na stronie Facebook I LO. Zwycięzcą zostanie praca klasy, która uzyska najwięcej polubień. Nie można oddawać głosów na własną klasę (dyskwalifikacja). Głosować można do 12 listopada. Poczujmy wspólnie klimat dawnego Konina!
   
  02.11.2017 14:22 | więcej »
 • Dzień Różowej Wstążki
  GALERIA W ramach cyklu "Klasa rządzi" 18.10 w naszej szkole odbył się Dzień Różowej Wstążki. Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji klasa III d udekorowała różowymi balonami oraz plakatami korytarze. Uczniom, nauczycielom oraz pracownikom zostały rozdane różowe wstążki jako symbol walki z rakiem piersi. Wszyscy chętnie zaangażowali się w przeprowadzaną akcję. Na godzinach wychowawczych dla klas I-III została przedstawiona prezentacja dotycząca tej tematyki.
  20.10.2017 07:15 | więcej »
 • 155 tulipanów z okazji 155 lecia I LO w Koninie
  MEDIA GALERIA  I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie wkrótce świętować będzie 155 lat istnienia. Posadzenie 155 tulipanów przez uczniów wszystkich klas I, II i III oraz nauczycieli i pracowników administracji było pierwszym symbolicznym wydarzeniem rozpoczynającym rok jubileuszowy. Tulipanowa gorączka udzieliła się również dziennikarce Przeglądu Konińskiego będącej absolwentką naszej szkoły, która jak inni zasadziła swoją cebulkę przed budynkiem szkoły. Tulipanowa akcja została przeprowadzona w ramach projektu szkolnego „Klasa rządzi”. Koordynatorem przedsięwzięcia byli uczniowie kl.3 c wraz z wychowawcą. Klasa 3c „zarządziła”, że wyróżni dyplomami 3 klasy, które  najbardziej entuzjastycznie podeszły do zadania, czyli 3d, 3e i 1f. Upragniona „enka” wędruje do uczniów klasy 3d.
   
  05.10.2017 20:56 | więcej »
 • Dzień Chłopca w I LO
  Z okazji Dnia Chłopca klasa 3B zorganizowała koncert muzyczny i konkurs na Klasowy Look. Zaśpiewali dla nas: Paulina Kaźmierczak, Oliwia Woźniak i Aleksander Majewski. Zespół zagrał w składzie: Dominik Zimny, Piotr Staszak, Mateusz Mench, Nikola Banaszak, Wiktor Pawlak, Wiktoria Jankowiak, Oliwia Frątczak, Katarzyna Zioło, Natalia Włodarczyk, Alan Woźniak, Konrad Wiśniewski, Zuzanna  Figaj. Koncert przebiegał w zabawowej atmosferze, co możecie zobaczyć na filmiku :)
  Wszystkie klasy zachwyciły nas swoim zaangażowaniem w przygotowanie Klasowego Look’u. Na podstawie nadesłanych fotografii i po podliczeniu osób na nich przedstawionych jury (wicedyrektor Lilia Bąkowska-Rybak i wychowawca 3B Emilia Bugaj w porozumieniu z uczniami klasy 3B)  zdecydowało, że nagrodę główną - N-klasową -  przyznaje się klasie 1F a wyróżnienia klasom: 1B, 1C, 1E, 2D, 2E. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

   
  05.10.2017 14:40 | więcej »
 •  Śniadanie integracyjne z 3a!

  GALERIA, FILM, MEDIA, LM.PL  21.09.2017 r. w naszej szkole odbyło się „śniadanie integracyjne”. Było to nietypowe wydarzenie ponieważ cała społeczność szkolna ucztowała na szkolnym boisku. Na długiej przerwie zamieniliśmy je w prawdziwy plac piknikowy. Mogliśmy nie tylko posmakować pysznych dań, ale również porozmawiać i posłuchać muzyki. Śniadania przygotowane przez poszczególne klasy były oceniane przez specjalnie powołaną w tym celu Komisję, która zdecydowała, że zostaną nagrodzone następujące klasy: 3e, 1f, 2c. Zwycięskie klasy otrzymały “N klasowe” do wykorzystania w I półroczu. Wszystkim gratulujemy! Warto dodać, że w tym czasie gościliśmy również grupę uczniów ze szkoły partnerskiej w Ingolstadt. To potwierdza naszą opinię, że jesteśmy szkołą pielęgnujące nie tylko tradycję, ale również dobre stosunki międzynarodowe. To pierwsze tego typu spotkanie w historii naszej szkoły. Czekamy na kolejne! Koordynatorem projektu była klasa IIIa, a spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Klasa rządzi”. 

  23.09.2017 07:38 | więcej »
 •  

   

  KLASA

  DATA

  UROCZYSTOŚĆ/WYDARZENIE Z KALENDARZA SZKOLNEGO

  3a

  18.-22.09.2017

  ŚNIADANIE INTEGRACYJNE

  3b

  25.-29.09.2017

  SZKOLNY DZIEŃ CHŁOPCA

  3c

  02.-06.10.2017

  NA 155-LECIE SZKOŁY  155 TULIPANÓW

  3d

  16.-20.10.2017

  RÓŻOWA WSTĄŻKA-PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

  3e

  06.-10.11.2017

  PRZEDWOJENNY KONIN

  3f

  13.-17.11.2017

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI  

  2a

  04.-08.12.2017

  SZKOLNE MIKOŁAJKI

  2b

  11.-15.12.2017

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

  2c

  08.-12.01.2018

  POSTANOWIENIA

  2d

  15.-19.01.2018

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

  2e

  22.-26.01.2018

  JAK NIE DAĆ SIĘ GRYPIE

  2f

  29.01.-02.02.18

  TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  1a

  05.-09.02.2018

  OSCAROWE I LO

  1b

  05.-09.03.2018

  DZIEŃ KOBIET

  1c

  12.-16.03.2018

  DZIEŃ LICZBY PI

  1d

  19.-23.03.2018

  PRZYSZŁA WIOSNA

  1e

  09.-13.04.2018

  ŻEGNAMY ABSOLWENTÓW

  1f

  16.-20.04.2018

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

  25.04.2018 21:46 | więcej »

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie
  ul. Mickiewicza 14
  62-500 Konin
  woj. wielkopolskie
 • Tel: 0 63 242 87 82

  poczta@1liceum.konin.pl

Galeria zdjęć